Przejdź do treści
Fabiema. FOT Lech Poznań

Polska Ekstraklasa

Oficjalnie. Lech Poznań sfinalizował transfer nowego zawodnika!

Piłkarzem Lecha Poznań został Bryan Fiabema, który przechodzi na zasadzie transferu definitywnego z Realu Sociedad San Sebastian. To drugi transfer Kolejorza tego lata.

Maciej Łanczkowski

Fiabema to etatowy reprezentant juniorskich i młodzieżowych reprezentacji Norwegii. Jeszcze w czerwcu zagrał w kadrze U-21 przeciwko Danii (3:3) w towarzyskim spotkaniu i strzelił gola. Teraz na zasadach transferu definitywnego przechodzi z Realu Sociedad do Kolejorza. Jego umowa obowiązuje do 30 czerwca 2027 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

21-latek ma stanowić konkurencję w ataku poznańskiej drużyny. Fiabema najlepiej czuje się na pozycji środkowego napastnika, ale może grać również jako prawy lub lewy atakujący.

  • Bryan Fiabema przychodzi do nas, żeby wzmocnić rywalizację w ataku. To piłkarz, który w ofensywie może występować na wszystkich pozycjach. Widzimy w nim potencjał, liczymy na jego piłkarski rozwój u nas. Jest szybki, przebojowy, dynamiczny. To etatowy reprezentant juniorskich i młodzieżowych kadr Norwegii, w czerwcu zagrał w drużynie narodowej U-21 i strzelił gola Danii. Kilka lat spędził w londyńskiej Chelsea, a ostatni rok w Realu Sociedad – mówi dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024