Przejdź do treści
joao moutinho

Polska Ekstraklasa

Oficjalnie. Joao Moutinho nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok!

Mistrz Polski przedstawił nowego zawodnika sprowadzonego w trakcie letniego okna transferowego. Joao Moutinho występujący na lewej stronie obrony podpisał kontrakt z Dumą Podlasia.

Maciej Łanczkowski

FOT. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK

Jagiellonia Białystok przedstawiła nowego zawodnika. Joao Moutinho podpisał umowę z mistrzem Polski i będzie reprezentował barwy Jagi w nadchodzącym sezonie na zasadzie wypożyczenia z włoskiej Spezii. Co ważne, polski klub ma zawartą opcję wykupu 28-latka.

Joao Moutinho większość dotychczasowej piłkarskiej kariery spędził w Stanach Zjednoczonych. W rozgrywkach MLS od 2018 roku bronił barw Los Angeles FC, po czym rok później przeniósł się do Orlando City. W kalifornijskim klubie rozegrał 15 spotkań i strzelił jednego gola, a w ekipie z Florydy wystąpił w 85 meczach, gdzie zdobył trzy bramki i zaliczył siedem asyst.

Po trzech latach w Orlando lewy obrońca na początku 2023 roku zakotwiczył we włoskiej Spezii, występującej wówczas na poziomie Serie A. W rundzie wiosennej rozegrał pięć oficjalnych spotkań, z czego cztery ligowe i jedno w Coppa Italia.

Po spadku z Serie A Joao w sezonie 2023/2024 wystąpił w sześciu meczach Spezii na poziomie Serie B i jednym spotkaniu Pucharu Włoch.

Źródło: JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024