Przejdź do treści
UEFA Champions League Trophy Before the UEFA Champions League Real Madrid training session at Wembley Stadium on May 31, 2024 in London, England. (Photo by Bagu Blanco / PRESSINPHOTO) 
 LONDYN DZIEN PRZED FINAL LIGA MISTRZOW SEZON 2023/2024
FOT.PRESSINPHOTO/newspix.pl / 400mm.pl
POLAND ONLY!
---
newspix.pl / 400mm.pl 
 TROFEUM

Ligi w Europie Liga Mistrzów

Oficjalnie. Girona będzie mogła zagrać w nadchodzącej edycji Ligi Mistrzów!

Girona oficjalnie dostała zgodę na udział w Lidze Mistrzów 2024/2025. Hiszpański klub oraz Manchester City mają tych samych współwłaścicieli, co wywoływało konflikt interesów. UEFA jednak akceptuje rywalizację obu klubów w nadchodzącej edycji Champions League.

Maciej Łanczkowski

FOT. 400MM

Drużyny Manchesteru City oraz Girony wywalczyły kwalifikacje do nadchodzącej edycji Ligi Mistrzów, która zapowiada się rewolucyjnie ze względu na przemodelowaną fazę grupową. Nad występem obu klubów pojawił się jednak duży znak zapytania.

Większościowe udziały w obu wspomnianych klubach należą bowiem do tej samej grupy właścicielskiej (City Football Group), a przepisy UEFA nie zezwalają na występy drużyn z tym samym właścicielem w tej samej edycji Ligi Mistrzów.

Dziennikarz Ben Jacobs oznajmił jednak, że UEFA oficjalnie wydała zielone światło na grę zarówno Manchesteru City jak i Girony w Lidze Mistrzów.

Europejska organizacja nie wprowadziła zmian w regulaminach, jednak kluby dokonały stosownych zmian w strukturach inwestorskich. Orzeczenie nie stwierdza konfliktu interesów i umożliwia wszystkim klubom udział w europejskich rozgrywkach

Warto podkreślić, że zgodę na udział w Lidze Europy otrzymały również Manchester United oraz OGC Nice. Sytuacja była analogiczna do przypadku Manchesteru City i Girony. UEFA, po zaakceptowaniu zmian w strukturach własnościowych, wydała pozytywną decyzję w sprawie obu klubów.

Ponadto, Manchester City i Girona oraz Manchester United i Nicea, osiągnęły porozumienie o niepodejmowaniu działań transferowych wobec zawodników drugiej strony. Porozumienie to obejmuje zakaz transferów zarówno stałych, jak i czasowych (wypożyczenia), zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, w okresie od lipca 2024 roku do września 2025 roku. Wyjątkiem są jedynie umowy transferowe zawarte przed wszczęciem postępowania przez Izbę Kontroli Finansów Klubowych UEFA.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 28/2024

Nr 28/2024