Przejdź do treści
Ewa Pajor Barcelona fot. Barcelona

Ligi w Europie Inne ligi

OFICJALNIE: Ewa Pajor w Barcelonie!

Ewa Pajor została zaprezentowana jako nowa piłkarka FC Barcelony. Napastniczka dołączyła do najlepszej kobiecej drużyny na świecie.

fot. FC Barcelona

W maju Ewa Pajor po dziewięciu sezonach gry w VfL Wolfsburg zdecydowała na zmianę klubu.

– Po wielu pięknych latach w Wolfsburgu, gdzie rozwinęłam się jako zawodniczka, poczułam, że przyszedł czas na zmianę – przyznała Ewa Pajor.


Napastniczka nominowana w ostatnim plebiscycie „Złota Piłka” organizowanym przez „France Football” postanowiła związać się z najlepszym obecnie klubem piłkarskim na świecie.

– Zdecydowałam, że Barcelona będzie miejscem, w którym mogę dalej stawać się lepszą zawodniczką i czerpać z doświadczenia klubu z ogromnymi tradycjami. Jestem gotowa na nowy rozdział w FC Barcelona i nie mogę doczekać się występów dla tego klubu – podkreśliła Pajor

Polka podpisała umowę w obecności Joana Laporty i Xaviera Puiga, prezydentów FC Barcelona.

FC Barcelona to najlepszy obecnie kobiecy klub piłkarski na świecie. Piłkarki „Dumy Katalonii” to wielokrotne mistrzynie Hiszpanii, triumfatorki krajowego pucharu, które w ciągu ostatnich czterech sezonów trzykrotnie triumfowały w UEFA Women’s Champions League. Ewa Pajor, królowa strzelczyń UEFA Women’s Champions League w sezonie 2022/2023 miała w przeszłości kilkakrotnie okazję rywalizować ze swoją nową drużyną w europejskich pucharach, a nawet zdobyła przeciwko niej piękną bramkę w finałowym spotkaniu w 2023 roku.

W ostatni weekend czerwca Ewa Pajor wspólnie z Agatą Tarczyńską i Orły Polska Fundacja Promocji i Wspierania Sportu organizują turniej piłkarski dla młodych piłkarek
Pajor & Tarczyńska Visa Summer Cup 2024 w Uniejowie. To będzie świetna okazja, aby spotkać się z nową piłkarką FC Barcelona, poprosić o autograf czy zrobić sobie wspólne zdjęcie, a także porozmawiać o nowym rozdziale jej kariery. Promocja kobiecej piłki nożnej i sportu wśród dziewczynek to jeden z pozaboiskowych celów Ewy Pajor, dlatego takich inicjatyw w jej wykonaniu będzie można w przyszłości obserwować więcej.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024