Przejdź do treści
April 3, 2024, London, England, United Kingdom: Douglas Luiz of Aston Villa during the Premier League match Manchester City vs Aston Villa at Etihad Stadium, Manchester, United Kingdom, 3rd April 2024. (Credit Image: © Mark Cosgrove/News Images via ZUMA Press Wire)
LIGA ANGIELSKA PILKA NOZNA SEZON 2023/2024
FOT. ZUMA/newspix.pl / 400mm.pl
POLAND ONLY!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie Serie A

Oficjalnie: Douglas Luiz piłkarzem Juventusu

Juventus ogłosił sprowadzenie Douglasa Luiza z Aston Villi. To część transakcji wiązanej, w konsekwencji której do Anglii przeprowadzi się dwóch zawodników.

Maciej Sarosiek

fot. newspix.pl / 400mm.pl

Jeden z najlepszych środkowych pomocników minionego sezonu Premier League kosztował Starą Damę 50 milionów euro. Podpisał 5-letni kontrakt.

W Aston Villi występował od 2019 roku. Najlepiej wiodło mu się pod wodzą Unaia Emery’ego. Hiszpan był wobec Brazylijczyka bardzo – według niektórych za bardzo – wymagający, ale stworzył mu korzystne środowisko do prezentowania pełni umiejętności, dając wolność w poruszaniu po boisku, zwalniając z części zadań defensywnych i pozwalając udzielać się w ofensywie (między innymi za sprawą wykonywania stałych fragmentów gry). 26-latek odwdzięczył się 10 golami oraz 10 asystami. Został członkiem grupy liderów drużyny. Wrócił do reprezentacji swojej ojczyzny, w której nie występował od jesieni 2021 roku.

16,8

miliona euro zapłaciła za Luiza Aston Villa w 2019 roku.

Odejście Luiza istotnie osłabia Aston Villę, natomiast wzmacnia Juventus.

The Villans sprowadzą z Turynu dwóch piłkarzy za łączną kwotę 22 milionów euro. Chodzi o środkowego pomocnika Enzo Barrenecheę oraz skrzydłowego/wahadłowego Samuela Ilinga-Juniora.

Źródło: The Athletic
guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024