Przejdź do treści
November 1, 2023, Manchester: Manchester, England, 1st November 2023. General view of the Old Trafford stadium before the Carabao Cup match at Old Trafford, Manchester. (Credit Image: � Andrew Yates/CSM via ZUMA Press Wire) 
PUCHAR LIGI ANGIELSKIEJ PILKA NOZNA SEZON 2023/2024
FOT. ZUMA/newspix.pl / 400mm.pl

POLAND ONLY !!!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie Premier League

Nowy dyrektor sportowy Manchesteru United. Klub zabiegał o niego od miesięcy

Manchester United zatrudni nowego dyrektora sportowego, którym zostanie Dan Ashworth. Anglik ma duże doświadczenie w tego typu roli i jest ceniony w środowisku.

Maciej Sarosiek

fot. newspix.pl / 400mm.pl

Ostatnio pracował w Newcastle United (wcześniej między innymi w Angielskim Związku Piłki Nożnej oraz Brighton), wydatnie i skutecznie pomagając nowym właścicielom w przywróceniu klubowi utraconego blasku. Sroki nie chciały się z nim rozstać, a już na pewno nie za darmo i na rzecz bezpośredniego rywala. Kiedy w lutym Ashworth poinformował je o chęci skorzystania z oferty Manchesteru United, odsunęły go od obowiązków i rozpoczęły twarde negocjacje. Ponoć oczekiwały zapłaty rzędu 20 milionów funtów. Czerwone Diabły nie zamierzały tyle wydać.

Po miesiącach rozmów kluby wreszcie osiągnęły jednak porozumienie. Ashworth lada moment rozpocznie pracę w nowym miejscu.

Anglik ma być mózgiem całej operacji sportowej na Old Trafford. Odpowiadać między innymi za rekrutację zawodników. Zarządzać pracą niższych rangą dyrektorów.

Na stanowisku dyrektora sportowego zastąpi Johna Murtougha, który opuścił klub w kwietniu.

Źródło: The Athletic
guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024