Przejdź do treści
FOT. KRZYSZTOF CICHOMSKI

Euro 2024

Niespodzianka! Słowenia urwała punkty Danii, piłkarz Górnika bohaterem

Faworyzowana Dania tylko zremisowała 1:1 ze Słowenią w pierwszym meczu fazy grupowej Euro 2024. Bohaterem Słoweńców został Erik Janża. Piłkarz Górnika Zabrze strzelił wyrównującego gola na wagę punktu.

Jan Broda

FOT. KRZYSZTOF CICHOMSKI

Mecz rozpoczął się po myśli Duńczyków. Podopieczni Kaspra Hjulmanda objęli prowadzenie już w 17. minucie. Jonas Wind obsłużył podaniem Christiana Eriksena, a ten nie dał szans Janowi Oblakowi.

Dla pomocnika Manchester United był to szczególny moment. Gol Eriksena przeciwko Słowenii stanowi dla niego swego rodzaju osobistą klamrę. 32-latek na ostatnich Mistrzostwach Europy otarł się o śmierć, doznając zawału podczas spotkania inaugurującego z Finlandią (0:1), a teraz powrócił w wielkim stylu.

Słoweńcy nie przestraszyli się półfinalistów poprzedniej edycji ME i wyszarpali podział punktów. Wszystko za sprawą… Erika Janży. Piłkarz Górnika, który dopiero co wczoraj przedłużył kontrakt z zabrzańskim klubem o dwa lata, na kwadrans przed końcem huknął nie do obrony i został pierwszym przedstawicielem Ekstraklasy z golem na Euro 2024.

Słowenia i Dania mają po jednym punkcie w grupie C. W następnej kolejce 20 czerwca piłkarze Matjaża Keka zmierzą się w bałkańskim pojedynku z Serbią, zaś Skandynawowie podejmą Anglię.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 30/2024

Nr 30/2024