Przejdź do treści
Nico Williams of Spain during the UEFA Euro 2024 match between Spain and Italy, Group B, date 2, played at Veltins-Arena stadium on June 20, 2024 in Gelsenkirchen, Germany. (Photo by Sergio Ruiz / PRESSINPHOTO) 
MISTRZOSTWA EUROPY W PILCE NOZNEJ EURO 2024 MECZ HISZPANIA VS WLOCHY
FOT.PRESSINPHOTO/newspix.pl / 400mm.pl
POLAND ONLY!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Euro 2024

Nico Williams zanotował występ, jakiego Euro jeszcze nie widziało. Perfekcja?

Z meczu na mecz reprezentujący Hiszpanię Nico Williams spisuje się coraz lepiej. Jego występ w spotkaniu z Gruzją był wyjątkowy w skali historii finałów Euro.

Maciej Sarosiek

fot. newspix.pl / 400mm.pl

21-latek od pierwszej kolejki fazy grupowej imponuje szybkością, odwagą i umiejętnością dryblingu. Obrońcy rywali mają z nim trudne życie. Selekcjoner, koledzy oraz kibice drużyny – wielką pociechę.

W niedzielny wieczór skrzydłowy wreszcie potwierdził wysoką formę liczbami. Zanotował asystę przy trafieniu Rodriego. Sam też trafił do siatki. Ponadto wszystkie z jego 46 podań były celne.

Odkąd w 1980 roku zaczęto zbierać wspomniane dane, finały mistrzostw Europy nie widziały takiego występu. Występu, który kusi określić mianem perfekcyjnego.

W następnym meczu Williams i spółka zmierzą się z Niemcami. Joshua Kimmich będzie musiał mieć się na baczności. Zresztą nie tylko on.

Źródło: Opta
guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024