Przejdź do treści
June 22, 2024, Cologne, Germany: Belgium's Kevin De Bruyne pictured during a soccer game between Belgian national soccer team Red Devils and Romania, Saturday 22 June 2024 in Cologne, Germany, the second match in the group stage of the UEFA Euro 2024 European championships. (Credit Image: © Dirk Waem/Belga via ZUMA Press) 
UEFA EURO NIEMCY 2024
ME MISTRZOSTWA EUROPY W PILCE NOZNEJ PILKA NOZNA
BELGIA v RUMUNIA
FOT. ZUMA/newspix.pl / 400mm.pl

POLAND ONLY !!!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Euro 2024

Najbardziej wyrównana grupa Euro 2024. Kto z niej wyjdzie?

W środę o godzinie 18:00 rozpoczną się ostatnie mecze w ramach zmagań grupy E Euro 2024. Ukraina zagra z Belgią, a Słowacja z Rumunią.

Maciej Sarosiek

fot. newspix.pl / 400mm.pl

Po dwóch kolejkach spotkań każda z drużyn ma w dorobku trzy punkty. Każda raz wygrała i raz przegrała. Sprawia to, że grupa E jest najbardziej wyrównaną ze wszystkich obowiązujących na trwających mistrzostwach Europy.

Pierwsze miejsce w tabeli zajmuje Rumunia. Udział w imprezie zaczęła od pokonania Ukrainy wynikiem 3:0, by następnie przegrać z Belgią 0:2. Które ze swoich oblicz pokaże w rywalizacji z plasującą się na trzeciej pozycji Słowacją? Ta stoi za jedną z największych sensacji Euro, jaką było zwycięstwo nad Belgią. Ukrainie nie dała jednak rady.

Druga w stawce Belgia postara się wygrać z czwartą Ukrainą. Chce za wszelką cenę uniknąć drugiej z rzędu eliminacji w fazie grupowej (na ostatnim mundialu nie awansowała do rundy pucharowej). Czy Romelu Lukaku otworzy wreszcie swoje konto strzeleckie? Mimo wielu dogodnych okazji napastnik nadal nie zdobył w trakcie ME 2024 bramki.

Istnieje możliwość, że każda z drużyn przydzielonych do grupy E zakończy tę fazę z czterema punktami na koncie. W finałach Euro coś takiego nigdy się nie wydarzyło. W finałach mundialu raz – w 1994 roku, w grupie składającej się z Meksyku, Norwegii, Irlandii oraz Włoch.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024