Przejdź do treści
BERLIN 21.06.2024
MECZ II RUNDA GRUPA D MISTRZOSTW EUROPY 2024: POLSKA - AUSTRIA --- SECOND ROUND GROUP D UEFA EURO 2024 MATCH IN BERLIN: POLAND - AUSTRIA
NZ PAWEL DAWIDOWICZ 
FOT. PATRYK PINDRAL/400MM.PL

Euro 2024

Na kogo postawi Michał Probierz?

W ostatnim meczu fazy grupowej Polska zagra z Francją. Czy Michał Probierz dokona rewolucyjnych zmian w jedenastce?

Kamil Sulej

fot. PATRYK PINDRAL/400MM.PL

Wiadomo, że dojdzie do roszady między słupkami. Wojciecha Szczęsnego ma zastąpić Łukasz Skorupski. Niektórzy – głównie z racji wieku – uważają, że szansę otrzaskania się z atmosferą wielkiego turnieju powinien otrzymać Marcin Bułka, lecz hierarchia wśród bramkarzy jest klarowna.

Trudno oczekiwać zmian w defensywie. O zabezpieczenie tyłów powinni zadbać Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz oraz Jakub Kiwior. Na wahadłach też po staremu – zagrają Przemysław Frankowski i Nicola Zalewski.

Jedynym pewniakiem do gry w drugiej linii jest Piotr Zieliński. Obok niego prawdopodobnie zagrają Bartosz Slisz i Jakub Moder, choć równie możliwa jest wersja z Sebastianem Szymańskim.

W ataku wreszcie od pierwszej minuty ma zagrać Robert Lewandowski. Za jego plecami ma operować Kacper Urbański.

Przewidywany skład Polski: Skorupski – Frankowski, Bednarek, Dawidowicz, Kiwior, Zalewski – Slisz, Moder, Zieliński – Urbański – Lewandowski

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
Robert
Robert
25 czerwca, 2024 10:24

Wyjściowy skład powinien opierać się na piłkarzach na których trener myśli budować drużynę po turnieju. Francja to idealny przeciwnik, mocny, przy którym możemy się sprawdzić. Mnie nie interesuje wynik w dzisiejszym meczu, ja będę obserwował jak przy tak silnym przeciwniku poradzimy sobie w odbiorze, konstrukcji akcji i czy walka będzie w środkowej części boiska, czy ponownie cofniemy się na własne pole karne. Jeżeli się cofniemy, co niestety przewiduję, to ten mecz nie przyniesie nam korzyści.

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024