Przejdź do treści
March 10, 2024, Milan, Italia: Milan's players greet the fans at the end of the Serie A soccer  match between Ac Milan and Empoli  at the San Siro Stadium in Milan , north Italy - Sunday , March 10, 2024. Sport - Soccer . (Photo by Spada/LaPresse) (Credit Image: © Spada/LaPresse via ZUMA Press)
LIGA WLOSKA PILKA NOZNA SEZON 2023/2024
FOT. ZUMA/newspix.pl / 400mm.pl
POLAND ONLY!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie Serie A

Milan negocjuje transfer pomocnika

Milan stara się o sprowadzenie Youssoufa Fofany. W tym celu prowadzi rozmowy z Monaco, w którym pomocnik występuje od 2020 roku, ale dłużej już nie chce.

Maciej Sarosiek

fot. newspix.pl / 400mm.pl

Tak należy odczytywać odrzucenie oferty nowego kontraktu, przedstawionej przez klub. 25-latek uznał najwyraźniej, że 175 występów w jego barwach, okraszone 7 golami i 15 asystami, mu wystarczy. Że jest gotowy spróbować czegoś nowego.

Gra w Milanie niewątpliwie by tym była. Problem w tym, że Włosi i Francuzi nie potrafią porozumieć się w sprawie kwoty odstępnego. Według informacji podanych przez Gianlukę Di Marzio, pierwsi proponują 18 milionów euro, natomiast drudzy oczekują 25. Warto zaznaczyć, że obecna umowa Fofany wygasa za 12 miesięcy.

Jego wartość nie wzrośnie drastycznie za sprawą trwających mistrzostw Europy. Wprawdzie Francuz na nie pojechał, jednak pełni funkcję rezerwowego. Na boisku pojawił się dwa razy, na łącznie dziesięć minut.

20

występów w reprezentacji Francji ma w dorobku Fofana.

Zainteresowanie Fofaną wykazują także inne kluby niż Milan – choćby Arsenal. Czy zmotywuje to Rossonerich do podwyższenia oferty?

Źródło: Gianluca Di Marzio
guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024