Coraz więcej wskazuje na to, że Luiz Gustavo zostanie nowym zawodnikiem Realu Madryt. Jak donosi dziennik „El Confidencial” hiszpański klub jest bardzo blisko dojścia do porozumienia z Wolfsburgiem w sprawie transferu Brazylijczyka.
Na Estadio Santiago Bernabeu Gustavo miałby zastąpić Samiego Khedirę, którego łączy się z przeprowadzką do jednego z klubów angielskich. Umowa reprezentanta Niemiec obowiązuje do końca czerwca 2015 roku i nie zostanie przedłużona. Oznacza to, że trwające lato będzie dla Królewskich ostatnią okazją do zarobienia na nim konkretnych pieniędzy.
Gustavo trafił do Wolfsburga przed rokiem. Wilki zapłaciły za niego wtedy Bayernowi Monachium 20 milionów euro. Gdyby transfer Brazylijczyka do Realu doszedł do skutku, to Niemcy zarobiliby na całej operacji 5 milionów.
W minionym sezonie 26-letni Gustavo rozegrał w Bundeslidze 29 spotkań, w których strzelił cztery gole i dopisał na swoje konto dwie asysty.
Media: Ter Stegen uda się na kolejne wypożyczenie! Utytułowany klub ściąga Niemca
34-latek ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w katalońskiej Gironie. Teraz wraz z jej trenerem uda się do Ajaxu Amsterdam w ramach kolejnego transferu czasowego.
Real postawi ultimatum klubowi Serie A! W przeciwnym wypadku talent wróci do Madrytu
Zanosi się na to, że do Realu Madryt po 2 latach wróci młoda gwiazda, uczestnik tegorocznych mistrzostw świata. Jego obecny pracodawca będzie miał jednak możliwość wykupienia go.