Przejdź do treści
WARSZAWA 08.10.2022
MECZ 12. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2022/23 --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH IN WARSAW: LEGIA WARSZAWA - WARTA POZNAN
DARIUSZ MIODUSKI
FOT. PIOTR KUCZA/400mm.pl

Polska Ekstraklasa

Legia ustaliła budżet na nowy sezon. Znamy dokładną kwotę! [INFO PN]

Legia Warszawa przygotowuje się do nowego sezonu. Oprócz ruchów kadrowych zapadają także inne kluczowe decyzje. Wojskowi ustalili budżet na rozgrywki 2024-25.

Paweł Gołaszewski

Fot. Piotr Kucza/400mm.pl

W poprzednim sezonie budżet został ustalony na poziomie 160 milionów złotych. Kwota jednak później wzrosła.

Warszawianie w minionych rozgrywkach osiągnęli tylko jeden z założonych celów sportowych. Tym był awans do fazy grupowej Ligi Konferencji. Zabrakło jednak sukcesów na arenie krajowej, czyli tytułu mistrzowskiego oraz Pucharu Polski. Sezon w ostatniej chwili udało się uratować, zapewniając trzecie miejsce w PKO Ekstraklasie i zapewniając sobie prawo gry w eliminacjach Ligi Konferencji.

Przez ostatni rok Legia dokonała trzech dużych transferów wychodzących. Z Łazienkowską pożegnali się Maik Nawrocki, Bartosz Slisz, a także Ernest Muci, za których stołeczny klub zgarnął około 18 milionów euro.

Sprzedaż zawodników, dobry wynik na arenie międzynarodowej, a także znakomita frekwencja, która przekłada się na zysk z dnia meczowego sprawiły, że budżet przed rundą wiosenną został podniesiony do 180 milionów złotych.

Jak udało nam się ustalić, ta sama kwota zostanie utrzymana także na sezon 2024-25. Jest to drugi najwyższy budżet w historii Legii. Większy był po awansie do Ligi Mistrzów w 2016 roku, kiedy Wojskowi ustalili go na poziomie 220 milionów złotych.

Sytuacja finansowa klubu stopniowo się poprawia. Już w poprzednim roku udało się nieco zmniejszyć dług wewnętrzny.

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
Zbyszek
Zbyszek
5 lipca, 2024 10:54

Inwestować pieniądze w szkolenie młodzieży do 11 Legii W-Wa

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024