Przejdź do treści
Kyle Walker (England) und Remo Freuler (Switzerland) im Zweikampf, UEFA EURO 2024 - Quarter-final, England vs Switzerland, Arena Düsseldorf am 06. July 2024 in Düsseldorf, Deutschland. (Foto von Oliver Kaelke/DeFodi Images)

Kyle Walker (England) und Remo Freuler (Switzerland) battle for the ball, UEFA EURO 2024 - Quarter-final, England vs Switzerland, Arena Dusseldorf on July 6, 2024 in Dusseldorf, Germany. (Photo by Oliver Kaelke/DeFodi Images)  
PILKA NOZNA EURO MISTRZOSTWA EUROPY ANGLIA - SZWAJCARIA
FOT. DEFODI IMAGES/newspix.pl / 400mm.pl
POLAND ONLY!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Euro 2024

Legendy krytykują reprezentację Anglii. „To wbrew logice!”

Reprezentacja Anglii po raz drugi z rzędu zakwalifikowała się do półfinału ME, co zdarzyło się jej po raz pierwszy w historii. Byli gracze Trzech Lwów zachodzą jednak w głowę, jak do tego doszło.

Maciej Kanczak

FOT. DEFODI IMAGES/400 MM

W 1/4 finału Synowie Albionu wyeliminowali Szwajcarię po serii rzutów karnych (5-3, po dogrywce był remis 1:1). Podopieczni Garetha Southgate`a znów spisali się jednak tragicznie, w ciągu 120 minut oddając zaledwie trzy strzały na bramkę rywali. Na Wyspach Brytyjskich nie ma jednak mowy o świątecznym nastroju. Wszyscy zastanawiają się, jak to możliwe, że tak słaby zespół zakwalifikował się do najlepszej czwórki EURO 2024.

– Anglia przeciwstawia się logice futbolu. Nie jest normalne grać tak źle i ciągle wygrywać. Zespół jest na przeciętnym poziomie, a jest blisko mety. Nie można jednak zakłamywać rzeczywistości – mieliśmy dużo szczęścia. Do półfinału doszliśmy pomimo swoich występów, a nie dzięki nim – przyznał Jamie Carragher.

Gary Lineker z kolei mocno skrytykował osobę selekcjonera Garetha Southgate`a: – On jest taktycznie nieudolny. Bez względu na to co się stanie, myślę, że odejdzie po turnieju.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024