Lechia wydała oświadczenie po spadku. „To jest niezgodne z prawem”
Biało-Zieloni po porażce 2:3 w Niecieczy spadli z PKO BP Ekstraklasy. Po ledwie trzech latach od ostatniego spadku Gdańszczanie znów wylądowali na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce. W związku z tym klub wystosował komunikat.
Sprawa odjęcia punktów Lechii nadal budzi skrajne emocje wśród kibiców. Jednakże fakty są takie, że Biało-Zieloni swoją formą od dłuższego czasu kusili los, nie mogąc wygrać meczu od 6 kwietnia. W pozostałych spotkaniach Gdańszczanie zanotowali ledwie punkt.
Po spadku klub wystosował oświadczenie, jakoby nadal podważając decyzję PZPN-u, która została określona jako niezgodnej z prawem. Z tego krótkiego komunikatu można wywnioskować, że władze Lechii nadal liczą i będą walczyć o cofnięciu kary i utrzymaniu.
– „Lechia Gdańsk – w wyniku sportowej rywalizacji – zakończyła sezon 2025/2026 na 12. miejscu. 16. pozycja jest efektem podjętej przez PZPN niezgodnej z prawem decyzji o odjęciu klubowi punktów, wobec której wyrażamy stanowczy sprzeciw” – czytamy na oficjalnej stronie klubu.
Lechia miała fatalna końcówkę sezonu taka jedt prawda. Taka gra to wsytd dla Gdańska.
And1
24 maja, 2026 13:43
Za to bardzo „sportowe” i „zgodne z prawem” jest niepłacenie swoim piłkarzom oraz innym pracownikom klubu. Przypomnijmy, iż ujemne punkty są konsekwencją wieloletnich zaniedbań w zarządzaniu finansami w tym klubie. Lechia mogłaby przynajmniej przyjąć tę porażkę z godnością.
Emil
24 maja, 2026 13:45
Wystarczyło płacić na czas xD Ulfer wypad
Jacek
24 maja, 2026 14:06
Życzyłem Lechii utrzymania, ale jeżeli tak działają, to życzę im spadku do II Ligi!
Mark
25 maja, 2026 08:11
Każdego szkoda Ale spójrz na fakty dostaliście 5 punktów mniej na start to prawda Ale powstaje pytanie Co Robiliście Przez Cały Sezon.?To jest tłumaczenie nieudaczników .Ale chyba takimi nie jesteście? Wiem że spotkamy się w przyszłym roku w ekstraklasie Powodzenia
Lechia miała fatalna końcówkę sezonu taka jedt prawda. Taka gra to wsytd dla Gdańska.
Za to bardzo „sportowe” i „zgodne z prawem” jest niepłacenie swoim piłkarzom oraz innym pracownikom klubu. Przypomnijmy, iż ujemne punkty są konsekwencją wieloletnich zaniedbań w zarządzaniu finansami w tym klubie. Lechia mogłaby przynajmniej przyjąć tę porażkę z godnością.
Wystarczyło płacić na czas xD Ulfer wypad
Życzyłem Lechii utrzymania, ale jeżeli tak działają, to życzę im spadku do II Ligi!
Każdego szkoda Ale spójrz na fakty dostaliście 5 punktów mniej na start to prawda Ale powstaje pytanie Co Robiliście Przez Cały Sezon.?To jest tłumaczenie nieudaczników .Ale chyba takimi nie jesteście? Wiem że spotkamy się w przyszłym roku w ekstraklasie Powodzenia