Kto zagra w barażach o 1. Ligę? Pozostało coraz mniej niewiadomych
Na trzecim poziomie rozgrywkowym trwa zażarta walka o miejsce w playoffach. Na ten moment znamy już praktycznie trzech pewniaków, którzy powalczą w barażach o awans.
Na ten moment znamy już jednego nowego przedstawiciela 1. Ligi. Unia Skierniewice wygrała rozgrywki 2. Ligi jako beniaminek i w przyszłym sezonie będzie mierzyć się m.in. z Arką Gdynia czy Lechią Gdańsk. O drugą lokatę i bezpośredni awans walczy nadal Warta Poznań i Olimpia Grudziądz, która dziś zagra z Hutnikiem Kraków.
Ciekawa sytuacja wygląda również w walce o baraże. Tam znamy już oficjalnie dwóch uczestników. Mowa o Warcie bądź Olimpii, a także Podbeskidziu Bielsko-Biała. Górale wczoraj zremisowali z Resovią 1:1 i przypieczętowali baraże.
W bardzo dobrej sytuacji znajduje się również druga drużyna Śląska Wrocław. Rezerwy z Dolnego Śląska pokonały ŁKS II Łódź 4:1 i są na szóstym miejscu. Natomiast ostatnie spotkanie Wrocławian równa się z walkowerem na ich korzyść z uwagi na wycofanie się GKS-u Jastrzębie. Dopisując już trzy punkty ekipie Michała Hetela, można dostrzec, że baraże dla rezerw Śląska są już niemalże pewne. Z kolei o ostatnie miejsce w playoffach zawalczy Podhale Nowy Targ i Sandecja Nowy Sącz.
1 Komentarz
najstarszy
najnowszyoceniany
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
top
28 maja, 2026 15:06
Slask II Wroclaw zgodnie z przepisami nie moze awansowac wyzej, Podhale na dzis nie maja licencji na 1 lige.
Ten artykul nic nie wnosi.
Podbeskidzie Bielsko-Biała w 1. Lidze! Pewna wygrana i zasłużony awans
Podopieczni Marcina Włodarskiego pokonali 3:1 Sandecję Nowy Sącz i zameldowali się na zapleczu Ekstraklasy. Gole dla gospodarzy na wagę awansu strzelali Lucjan Klisiewicz, Kamil Sochań i Dalibor Takac.
Slask II Wroclaw zgodnie z przepisami nie moze awansowac wyzej, Podhale na dzis nie maja licencji na 1 lige.
Ten artykul nic nie wnosi.