Przejdź do treści
July 5, 2024, Stuttgart, Germany: 240705 Toni Kroos of Germany looks dejected during the UEFA Euro 2024 Football Championship quarterfinal between Spain and Germany on July 5, 2024 in Stuttgart. .Photo: Mathias Bergeld / BILDBYRÃ…N / kod MB / MB0942.fotboll football soccer fotball fotbolls-em europamästerskap em uefa euro uefa european football championship euro 2024 kvartsfinal quarterfinal quarterfinals spanien spain tyskland germany bbeng bbauto depp (Credit Image: © Mathias Bergeld/Bildbyran via ZUMA Press) 
PILKA NOZNA EURO MISTRZOSTWA EUROPY NIEMCY - HISZPANIA

Euro 2024

Kroos szczerze o półfinalistach ME. „Nie będzie już meczów o wyższej jakości”

Reprezentacja Niemiec pożegnała się z EURO 2024 na etapie ćwierćfinału. Był to ostatni mecz w karierze Toniego Kroosa, który przyznał, że nie będzie oglądał półfinałów ME 2024.

Maciej Kanczak

FOT. MATHIAS BERGELD

Niemcy w dramatycznych okolicznościach pożegnali się z EURO 2024. Udało im się co prawda w doliczonym czasie gry doprowadzić do remisu i dogrywki, ale w jej końcówce, w 119. minucie stracili gola, eliminującego ich z turnieju. Rozgrywający ostatni mecz w karierze Toni Kroos przyznał, że to jedno z jego najboleśniejszych doświadczeń w karierze.

– Czułem się podobnie, jak w 2012 r., kiedy z Bayernem przegrałem finał Ligi Mistrzów w Monachium. Przez porażkę nie spełniło się marzenie o tytule u siebie. Podróż autobusem wydawała się długa, rozczarowanie było niesamowite – przyznał w swoim podcaście „Einfach mal Luppen”.

– Po meczu długo rozmawialiśmy i doszliśmy do wniosku, że nie tylko jest to grupa świetnych piłkarzy, ale również i świetnych chłopaków. Byliśmy zadowoleni z pracy Juliana Nagelsmanna, który może czuć satysfakcję ze stworzenia znakomitego zespołu – dodał.

Przy okazji również wyznał: – Nie będę oglądał meczów półfinałowych. Nie będzie bowiem meczów o wyższej jakości, aniżeli ten Niemiec z Hiszpanią.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024