Przejdź do treści
Toni Kroos newspix.pl / 400mm.pl

Euro 2024

Kolejny, niesamowity występ Toniego Kroosa! O krok od pokonania rekordu Xaviego!

Toni Kroos po raz kolejny okazał się bardzo ważnym elementem drużyny reprezentacji Niemiec. W meczu z Węgrami Kroos znów popisał się niesamowitą skutecznością krótkich podań i był bardzo bliski wyniku osiągniętego przez Xaviego Hernandeza.

Maciej Łanczkowski

FOT. 400MM

Kilka dni temu Toni Kroos błyszczał na boisku w meczu przeciwko Szkocji. Zaliczył aż 102 podania, a tylko jedno z nich było niedokładne. Rola 34-latka jest nieoceniona w reprezentacji Niemiec, co pokazał drugi, grupowy mecz gospodarzy turnieju Euro 2024.

Dzisiaj reprezentacja Niemiec wygrała z Węgrami i jest już niemal pewna awansu do następnej fazy turnieju. Okazuje się, że Toni Kroos wzniósł swoją grę na jeszcze wyższy poziom i popisał się jeszcze lepszą statystyką w kontekście podań.

95%

Skuteczność podań Toniego Kroosa w meczu z Węgrami. Aż 124 podania na 131 prób znalazło swojego odbiorcę.

Jak podaje portal statystyczny Opta, Toni Kroos w wygranym meczu z Węgrami zaliczył aż 124 celne podania, co jest drugim wynikiem w historii mistrzostw Europy pod względem liczby podań wykonanych przez pomocnika. Lepszy wynik uzyskał jedynie Xavi, który zaliczył 127 podań dla Hiszpanii w meczu z Irlandią na EURO 2012.

Źródło: własne / Opta
guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024