Przejdź do treści
BERLIN 06.07.2024
MECZ 1/4 FINALU CWIERCFINAL MISTRZOSTW EUROPY 2024: HOLANDIA - TURCJA 2:1 --- QUARTERFINAL UEFA EURO 2024 MATCH: THE NETHERLANDS - TURKEY 2:1
CODY GAKPO
FOT. PIOTR KUCZA/400mm.pl

Euro 2024

Klasyfikacja strzelców Euro 2024. Jest faworyt do korony króla strzelców!

Mistrzostwa Europy nieuchronnie zmierzają ku końcowi. Aktualnie jest kilku piłkarzy z trzema golami na koncie, jednak w tym momencie jest główny faworyt do korony króla strzelców Euro 2024. Jak wygląda klasyfikacja?

Maciej Łanczkowski

fot. PIOTR KUCZA / 400MM

Do końca Euro 2024 pozostały już tylko trzy mecze. Po ćwierćfinałach, dwóch graczy wysunęło się na prowadzenie w walce o koronę króla strzelców. Georges Mikautadze i Cody Gakpo zdobyli po trzy bramki i zaliczyli asystę. Niestety, Gruzin zakończył już swój udział w turnieju po porażce z Hiszpanią, ale Holender nadal ma szansę na tytuł, zwłaszcza po jego znaczącym występie w meczu przeciwko Turcji. Gakpo mógł mieć na koncie cztery gole, ale jego trafienie w sobotnim starciu sklasyfikowano jako samobój Merta Muldura.

Po trzy bramki mają także Jamal Musiala (Niemcy) oraz Ivan Schranz (Słowacja). Obaj nie poprawią już swojego dorobku. W klasyfikacji strzelców jest jeszcze kilku reprezentantów Hiszpanii, Anglii oraz Holandii, którzy mają przed sobą jeszcze przynajmniej jedno spotkanie i pojedynczym występem mogą diametralnie zmienić sytuację w klasyfikacji.

Nieoficjalnym liderem tabeli strzelców jest jednak… gol samobójczy. W trakcie Euro 2024 padło aż 10 bramek samobójczych!

Klasyfikacja strzelców Euro 2024

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
Spitygniew
Spitygniew
7 lipca, 2024 12:39

Jego trafienia nie mogli sklasyfikować jako samobój, ponieważ Gakpo nie dotknął piłki w tej sytuacji. To raczej bramkę samobójczą Turka, początkowo błędnie przypisano Codiemu, jako jego trafienie.

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024