Jan Urban nie owija w bawełnę! „Rok mojej pracy uważam za nieudany”
Jan Urban ocenił rok swojego pobytu na stanowisku selekcjonera seniorskiej reprezentacji Polski. Tak odniósł się do tej sprawy.
Urban na konferencji prasowej przed spotkaniem Polska – Nigeria na PGE Narodowym został zapytany o swoje odczucie odnośnie tego, że jest już blisko rok za sterami kadry Biało-Czerwonych.
– Dotychczasowy rok mojej pracy uważam za nieudany, bo nie osiągnęliśmy głównego celu. Ale uważam, że reprezentacja się rozwija, poszliśmy do przodu.
Wiemy, co mamy poprawić. Musimy poprawić grę defensywną, bo tracimy zbyt wiele bramek – ocenił 64-letni szkoleniowiec.
W kontekście ewentualnych roszad gry defensywnej Urban wspomniał również o możliwej zmianie formacji i rozpoczęcia gry z czterema obrońcami. Dał również do zrozumienia, że problemem jest tutaj obsada pozycji lewego defensora.
– Jest kilka wariantów, o których rozmawiamy. Jednym z nich jest przejście na czwórkę zawodników z tyłu. Też na początku mówiłem, że chciałbym tak grać, potem się z tego wycofaliśmy. Trudno nam znaleźć zawodnika na lewą stronę, ale będziemy na pewno próbowali – powiedział.
Duża kontrowersja w meczu Polek! Biało-Czerwonym niesłusznie anulowano bramkę? [WIDEO]
Reprezentacja Polski kobiet przegrała 0:2 z kadrą Francji w eliminacjach do mistrzostw świata. Biało-Czerwone trafiły do siatki Trójkolorowych, ale gol nie został uznany.