Przejdź do treści
Jude Bellingham (England) gestikuliert, gestik waehrend des Achtelfinalspiels der UEFA EURO 2024 zwischen England  und  Slowakei, Arena AufSchalke am 30. June 2024 in Gelsenkirchen, Deutschland. (Foto von Harry Langer/DeFodi Images)     

Jude Bellingham (England) gestures during the UEFA EURO 2024 - Round of 16 match between England and Slovakia at Arena AufSchalke on June 30, 2024 in Gelsenkirchen, Germany. (Photo by Harry Langer/DeFodi Images)  
MISTRZOSTWA EUROPY W PILCE NOZNEJ EURO 2024 MECZ ANGLIA VS SLOWACJA
FOT.DEFODI IMAGES/newspix.pl / 400mm.pl
POLAND ONLY!

---
newspix.pl / 400mm.pl

Euro 2024

Jak trwoga, to do Bellinghama. Ma patent na odwracanie losów meczu w końcówkach

Jude Bellingham uchronił Anglię przed porażką ze Słowacją, jak przez cały sezon ratował Real Madryt przed przegrywaniem i remisowaniem. Stał się w tym specjalistą.

Maciej Sarosiek

fot. newspix.pl / 400mm.pl

Gareth Southgate twierdzi, że nie wierzył, iż jego drużyna wróci do domu przed ćwierćfinałem mistrzostw Europy. Nawet gdy nastał doliczony czas gry, a Synowie Albionu mieli na koncie jednego gola mniej od rywala. Takiego odczucia nie podzielali kibice. Najważniejsze jednak, że piłkarze – a w szczególności Bellingham – tak.

Przewrotkę 21-latka, dającą Anglii wyrównanie i dogrywkę, widzieli już chyba wszyscy. To będzie jeden z momentów Euro 2024, wspomnianych z rozrzewnieniem przez całe dekady. Po kim jak po kim, ale akurat po Bellinghamie można się było czegoś takiego spodziewać.

To było jego szóste trafienie w doliczonym czasie gry drugiej połowy w bieżącym sezonie. Drugie dla drużyny narodowej, przy czterech dla zespołu klubowego. Każde okazało się decydujące, zmieniające rozstrzygnięcie spotkania – gwarantujące remis lub zwycięstwo.

W trakcie trwającego turnieju Bellingham dźwiga na barkach ogromną presję oczekiwań. W poprzednich dwóch meczach można było ocenić, że sobie z tym nie radzi. W kluczowym dla Synów Albionu momencie jednak nie zawiódł. Przedłużył ich udział w mistrzostwach, ochraniając przed blamażem.

Źródło: Opta
guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024