Przejdź do treści
Bialystok, 17.02.2024
MECZ 21. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2023/24: Jagiellonia Bialystok - Lech Poznan --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH: Jagiellonia Bialystok - Lech Poznan
NZ LUKASZ MASLOWSKI
FOT. PATRYK PINDRAL/ 400mm.pl

Polska Ekstraklasa

Jagiellonia ściąga Portugalczyków. Następca Wdowika i rywal dla Sacka

Jak donosi Jakub Seweryn ze sport.pl, Jagiellonia Białystok dokonała transferów dwóch portugalskich graczy. Na półroczne wypożyczenie z opcją pierwokupu trafił Joao Moutinho, a na stałe Tomas Silva.

Maciej Kanczak

FOT. PATRYK PINDRAL/400 MM

Po sprzedaży Bartłomieja Wdowika do Sportingu Braga, mistrzowie Polski rozglądali się za jego pilnym zastępstwem. Na razie zwyciężyła opcja tymczasowa. Jak napisał na portalu x, Jakub Seweryn z portalu sport.pl, do Jagiellonii na półroczne wypożyczenie z opcją pierwokupu trafi 26-letni Portugalczyk, Joao Moutinho ze Spezii Calcio.

Moutinho w barwach Aquilotti rozegrał w zeszłym sezonie zaledwie sześć spotkań (pięć w Serie B i jeden w Pucharze Włoch), wszystkie jeszcze w 2023 r. W 2024 r. nie rozegrał już choćby jednego spotkania. Wcześniej, portugalski defensor występował także w LAFC (15 meczów, 1 gol) oraz Orlando City SC (85 meczów, 3 gole i 7 asyst).

Drugim nabytkiem jest z kolei prawy obrońca Tomas Silva, który w poprzednim sezonie występował w FC Vizeli. 24-latek rozegrał co prawda we wszystkich rozgrywkach 35 meczów, ale jego klub spadł do Liga Portugal 2, przez co nie przedłużył z nim kontraktu. W Białymstoku o grę w pierwszym składzie będzie rywalizował z Michalem Sackiem.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 30/2024

Nr 30/2024