Przejdź do treści
KRAKOW 07.06.2024 
CRACOVIA KRAKOW PKO EKSTRAKLASA STADION
NZ Stadion 
FOT JAKUB GRUCA / 400mm.pl

Ligi w Europie Liga Mistrzów

Izraelski klub jednak zagra w Polsce? Maccabi Tel-Awiw blisko występów w Krakowie

Po fali krytyki jaka spadła na Miejską Arenę Kultury i Sportu w Łodzi za pomysł rozgrywania meczów izraelskich klubów w europejskich pucharach na obiektach ŁKS-u i Widzewa, organizatorzy wycofali się z tej idei. Okazuje się jednak, że izraelskie zespoły i tak mogą w pucharach zagrać nad Wisłą.

Maciej Kanczak

FOT. JAKUB GRUCA/400 MM

Przypomnijmy, że swoje spotkania w Łodzi miały rozgrywać Hapoel Beer-Szewa (przy Al. Piłsudskiego) oraz Maccabi Hajfa (przy Alei Unii Lubelskiej). MAKiS podjął wstępną decyzję bez konsultacji z klubami, co spotkało się z wściekłością, zarówno działaczy, jak i kibiców. Po fali krytyki, operatorzy łódzkich stadionów zdecydowali się wycofać z tej idei.

Nie oznacza to jednak, że polskie stadiony nie będą jesienią w europejskich pucharach gościć izraelskich klubów. Jak donosi portal meczyki.pl, na obiekcie Cracovii przy ul. Kałuży, swoje mecze w eliminacjach Ligi Mistrzów ma rozgrywać mistrz Izraela, Maccabi Tel-Awiw. Rozmowy są ponoć blisko finalizacji, choć scenariusz, w którym fani przyczynią się do blokady tej inicjatywy nie jest wykluczony.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024