Przejdź do treści
STEZYCA 13.08.2023 
II LIGA PILKA NOZNA MECZ RADUNIA STEZYCA - POLONIA BYTOM --- POLISH 3RD DIVISION LEAGUE FOOTBALL MATCH RADUNIA STEZYCA - POLONIA BYTOM --- 
NZ KIBICE GOSCI TEAM AWAY FANS , 
FOT. GRZEGORZ RADTKE / 400mm.pl

Polska 2 Liga

II liga bez Raduni Stężyca

Wisła Puławy nie jest jedynym drugoligowcem z problemami. Radunia Stężyca poinformowała na Facebooku, zarząd klubu podjął decyzję o wycofaniu się z II ligi.

Kamil Sulej

fot. GRZEGORZ RADTKE / 400mm.pl

Czarne chmury nad Radunię nadciągnęły po wyborach samorządowych. Poprzedni wójt gminy Stężyca chętnie pompował pieniądze w klub. Wyborcy uznali jednak, że są bardziej palące potrzeby niż piłka nożna. Nowym wójtem został Ireneusz Stencel. Co ciekawe, były piłkarz i trener Raduni.

Nowy wójt od razu zapowiedział, że Radunia nie ma co liczyć na opieranie swojego istnienia o środki publiczne. Klub miał obiecane środki z gminy, lecz Stencel zmienił decyzję poprzednika.

Radunia zakończyła sezon 2023-24 na siódmym miejscu. Po ostatnim meczu z klubu odeszli trenerzy, piłkarze, rzecznik prasowy…

Radunia otrzymała licencję na grę w II lidze, ale nie zdecydowała się grać juniorami. Zarząd klubu podjął decyzję o wycofaniu drużyny.

Zgodnie z przepisami Radunię zastąpi najwyżej rozstawiony spadkowicz, czyli Skra Częstochowa. Jeżeli Wisła Puławy pójdzie w ślady klubu z Kaszub to uratuje się również Lech II Poznań.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024