Hiszpańskie media podały zaskakującą informację – były napastnik Realu Madryt, Ruud van Nistelrooy może niebawem powrócić na Santiago Bernabeu.”Królewscy” szukają snajpera na najbliższe pół roku, a zawodnik Hamburgera SV wydaje się być idealnym kandydatem.
Prezydent Realu, Florentino Perez wielokrotnie podkreślał, że kadra „Królewskich” jest kompletna i zespół nie będzie się wzmacniał podczas zimowej przerwy, jednakże wobec kontuzji Gonzalo Higuaina sytuacja uległa zmianie. Rozpoczęto negocjacje z Holendrem, który grał w Madrycie przez trzy i pół roku, w tym czasie zdobył dwa tytuły mistrzowskie oraz został wybrany Pichichim La Liga.
Piłkarz opuścił Hiszpanię w połowie poprzedniego sezonu, by spróbować swoich sił w Bundeslidze. W Hamburgu radzi sobie bardzo dobrze, jednak chciałby na te pół roku powrócić do Realu.
Polak wykupiony przez beniaminka Bundesligi! Jest potwierdzenie przez klub
Hamburger SV poinformował, że Łukasz Poręba definitywnie opuszcza klub. Polak był do tej pory wypożyczony do Elversberga, z którym zaliczył awans do Bundesligi.