Górnik pożegnał Podolskiego! Wzruszające sceny w Zabrzu [WIDEO]
Górnik Zabrze ma za sobą wyjątkowy sezon. Na jego koniec pożegnany został Lukas Podolski, a więc legenda śląskiego zespołu.
Zabrzanie w swoim ostatnim meczu bieżącej kampanii Ekstraklasy nie walczyli już o mistrzostwo kraju, bo te zapewnił sobie Lech Poznań, ale wciąż potrzebowali wygranej, by być pewnym skończenia rozgrywek na pozycji wicelidera ligowej tabeli. Gwarantowała ona udział w eliminacjach najbliższej edycji Ligi Mistrzów.
Górnik sprostał wyzwaniu w naprawdę zjawiskowym stylu. Ślązacy triumfowali aż 6:2 w starciu z Radomiakiem, a już po pierwszej połowie prowadzi 5:0. Było to ostatnie spotkanie w karierze Lukasa Podolskiego.
Atakujący został pożegnany przez kibiców Górnika po ostatnim gwizdku sędziego, ale po zawieszeniu butów na kołku pozostanie on w strukturach zabrzańskiej ekipy, ponieważ oficjalnie został jej właścicielem.
Górnik Zabrze żegna Lukasa Podolskiego, ale tylko jako piłkarza – przed nim nowy rozdział w klubie… 😉
No to ostatecznie jako wlasciciel Gornika zacznie grac dla…Polski:)
Zibi
24 maja, 2026 08:44
Podolski miał przebłyski dobrej gry barwach Górnika Zabrze . Widać że było że kiedyś był dobrym piłkarzem który grał np Bayernie Arsenalu czy w Interze Mediolan. Trzeba przyznać że wyprowadza powoli Górnika powoli na prostą.Licze że akademia będzie oczkiem w głowie Podolskiego 👍 Zibaczmy jak będzie dalej i powodzenia.
Biała Gwiazda pracuje nad wzmocnieniami po awansie do Ekstraklasy. Do drużyny Mariusza Jopa dołączyć może środkowy obrońca, który ostatnio występował w Belgii.
Media: Widzew wykupi Hellebranda? Nowe informacje ws. klauzuli odstępnego
Jeden z głównych architektów ostatnich sukcesów Górnika Zabrze, Patrik Hellebrand, znalazł się w orbicie zainteresowań Widzewa Łódź. W kontrakcie środkowego pomocnika zawarta jest atrakcyjna klauzula wykupu. Portal „Meczyki.pl” ujawnił konkretne informacje w tej sprawie.
Pomocnik Górnika na celowniku zagranicznych klubów. Ostatni sezon spędził na wypożyczeniu
Ubiegłego lata Górnik Zabrze zakontraktował Wiktora Nowaka, a następnie niemal od razu wysłał go na wypożyczenie do Wisły Płock. Z perspektywy rozwoju młodzieżowego reprezentanta Polski okazało się to bardzo dobrym rozwiązaniem.
No to ostatecznie jako wlasciciel Gornika zacznie grac dla…Polski:)
Podolski miał przebłyski dobrej gry barwach Górnika Zabrze . Widać że było że kiedyś był dobrym piłkarzem który grał np Bayernie Arsenalu czy w Interze Mediolan. Trzeba przyznać że wyprowadza powoli Górnika powoli na prostą.Licze że akademia będzie oczkiem w głowie Podolskiego 👍 Zibaczmy jak będzie dalej i powodzenia.