Przejdź do treści
Coach  Didier Deschamps of France seen during the UEFA EURO 2024  match between Portugal and France at Volksparkstadion.
Final score: Full time, Portugal 0:0 France and Penalty-Shootout ; Portugal vs France (3-5)

Ligi w Europie Świat

Francuska federacja podjęła decyzję w sprawie Didiera Deschampsa

Reprezentacja Francji po wczorajszej porażce z Hiszpania pożegnała się z Euro 2024. Pojawiały się głosy o tym, że brak medalu mistrzostw Europy poskutkuje zwolnieniem obecnego trenera Trójkolorowych, Didiera Deschampsa.

Maciej Łanczkowski

FOT. GRZEGORZ WAJDA

Francuzi nie będą nowymi mistrzami Europy. Trójkolorowi nie dali rady Hiszpanom w 1/2 finału Euro 2024 i odpadli z turnieju, pozostawiając po sobie mizerne wrażenie. Przez cały turniej udało im się zdobyć raptem jedną bramkę z otwartej gry. Francuzi przez wszystkie fazy dosłownie się doczołgali i nie pokazali nic wartego uwagi.

Mimo to, Didier Deschamps zachowa posadę. Jeszcze w trakcie mistrzostw można było usłyszeć z francuskich źródeł, że awans do finału jest celem minimum. Co więcej, w przedbiegach jest bardzo mocny kandydat do przejęcia Francuzów. To oczywiście Zinedine Zidane, którego celem numer jeden jest posada selekcjonera Trójkolorowych.

  • – Nie widzę powodów, aby zrywać z nim kontrakt. Wyniki z ostatnich lat przemawiają za nim. Wszystkie cele krótkoterminowe zostały zrealizowane. W najbliższych dniach wykonamy analizy i wyciągniemy wnioski z przegranego półfinału, aby poprawić naszą grę. Didier wypełni swój kontrakt, ważny do 2026 roku – powiedział prezes francuskiej federacji, Philippe Diallo.

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
Zbyszek
Zbyszek
10 lipca, 2024 16:39

Medal bedzie brązowy? Chyba że UEFA nie przyznaje medalu brązowego za 3-4 miejsce?

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024