Przejdź do treści
Lamine Yamal of Spain celebrates ofter scoring a goal during the UEFA EURO 2024  match between Spain and France at Allianz Arena (Munich).
Final score: Full time, Spain 2:1 France

Ligi w Europie La Liga

Fortuna za nastolatka? FC Barcelona odrzuciła potężną ofertę na Lamine’a Yamala!

Lamine Yamal to absolutna perła FC Barcelony. Według katalońskich mediów, jeszcze przed startem mistrzostw Barca odrzuciła potężną ofertę za 16-letniego zawodnika.

Maciej Łanczkowski

FOT. GRZEGORZ WAJDA

Hiszpański młokos jest aktualnie na ustach całego, piłkarskiego świata. Nieco ponad 16-letni piłkarz olśniewa formą na Euro 2024 i był bohaterem półfinału mistrzostw, zdobywając cudowną bramkę w meczu przeciwko Francuzom. Oczywiście już kilka miesięcy temu Yamal błyszczał znakomitą dyspozycją w barwach FC Barcelony, wkraczając w świat seniorskiego futbolu.

Według informacji katalońskiego dziennika Mundo Deportivo, przed startem Euro FC Barcelona odrzuciła potężną ofertę ze strony PSG. Paryżanie mieli zaoferować aż 250 milionów euro, co oczywiście byłoby nowym rekordem transferowym. Dziennikarze podkreślili, że w Barcelonie nawet nie było chwili namysłu i oferta została błyskawicznie wyrzucona do kosza.

Kataloński klub ma pełną kontrolę w kontekście przyszłości Yamala. Jego umowa jest ważna do 2026 roku, ale lada moment ma nastąpić jej prolongata z wpisaną klauzulą wykupu na poziomie miliarda euro. Paryżanie zaoferowali „tylko” 25% tej sumy, co rzecz jasna nie spotkało się z aprobatą Barcy.

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
Adsm
Adsm
11 lipca, 2024 07:50

Dlaczego słowo: „Francuzom” jest napisane z dużej litery?

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024