Wisła Kraków nie pozostawiła złudzeń rywalowi z Rzeszowa. Biała Gwiazda wygrała 4:1!
Już w 19. minucie wynik spotkania otworzył Bartosz Jaroch. 28-latek wykorzystał podanie Jesusa Alfaro. Po przerwie prowadzenie powiększył Angel Rodado, któremu dogrywał Dawid Szot. Na kwadrans przed końcem meczu Hiszpan mógł ustrzelić dublet, ale zmarnował rzut karny.
Wiślacy nie poddali się i w końcówce dorzucili kolejne dwa trafienia. Najpierw na listę strzelców wpisał się Szymon Sobczak, który wykorzystał asystę Bartosza Talara, a wynik spotkania ustalił w 89. minucie Miki. Honorową bramkę dla Resovii zdobył Kamil Mazek po podaniu Radosława Kanacha.
Wisła awansowała na 3. miejsce w tabeli. Resovia jest na 14. pozycji.
Lechia Gdańsk rozstaje się z ważnymi graczami. Urfer zagroził PZPN-owi
"W odpowiednim czasie Polski Związek Piłki Nożnej zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za nieodwracalną szkodę poniesioną przez Lechię Gdańsk w wyniku zastosowania bezprawnej pięciopunktowej sankcji" – czytamy na stronie klubu po rozstaniu się z Dawidem Kurminowskim. Biało-zieloni pożegnali także kilku innych ważnych piłkarzy.