Podopieczni Rafała Smalca uciekli z okolic strefy spadkowej, wygrywając dzisiejsze spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec. Beniaminek pokonał drużynę Artura Derbina 2:0.
Wynik meczu otworzył dopiero w 60. minucie Mateusz Michalski. 32-letni zawodnik wykorzystał podanie Nikodema Zawistowskiego, wyprowadzając Polonię na prowadzenie. W końcówce spotkania przewagę gości powiększył Michał Bajdur.
Polonia awansowała na 12. miejsce w tabeli. Zagłębie plasuje się na 16. pozycji. Sosnowiczanie znajdują się obecnie w strefie spadkowej.
Lechia Gdańsk rozstaje się z ważnymi graczami. Urfer zagroził PZPN-owi
"W odpowiednim czasie Polski Związek Piłki Nożnej zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za nieodwracalną szkodę poniesioną przez Lechię Gdańsk w wyniku zastosowania bezprawnej pięciopunktowej sankcji" – czytamy na stronie klubu po rozstaniu się z Dawidem Kurminowskim. Biało-zieloni pożegnali także kilku innych ważnych piłkarzy.