Cztery gole padły w spotkaniu Miedzi Legnica z Wisłą Płock. Wszystkie zdobyli gospodarze, którzy odnieśli wysokie zwycięstwo.
Legniczanie mają powody do radości. (fot. 400mm.pl)
Legniczanie są drugą najbardziej bramkostrzelną drużyną Fortuna 1 Ligi. W 12 meczach trafili do siatki 22 razy. Skuteczniejsza jest tylko Wisła Kraków – ma w dorobku 27 skalpów.
Dziś Miedź powiększyła swoje konto o cztery gole. Autorem dwóch z nich był Nemanja Mijusković, który najpierw trafił z gry, a następnie z rzutu karnego.
Po jednej bramce zdobyli Marcel Mansfeld (jest w znakomitej dyspozycji, umieszczał piłkę w siatce w każdym z minionych trzech występów) oraz Bartosz Guzdek.
W efekcie zwycięstwa Miedź Legnica awansowała na pozycję wicelidera tabeli.
Lechia Gdańsk rozstaje się z ważnymi graczami. Urfer zagroził PZPN-owi
"W odpowiednim czasie Polski Związek Piłki Nożnej zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za nieodwracalną szkodę poniesioną przez Lechię Gdańsk w wyniku zastosowania bezprawnej pięciopunktowej sankcji" – czytamy na stronie klubu po rozstaniu się z Dawidem Kurminowskim. Biało-zieloni pożegnali także kilku innych ważnych piłkarzy.