Wysokie, zdecydowane, bezdyskusyjne, zasłużone. Takie było zwycięstwo GKS-u Tychy nad Podbeskidziem Bielsko-Biała.
Tyszanie plasują się w ścisłej czołówce tabeli. (fot. 400mm.pl)
Gospodarze zdobyli trzy bramki, nie tracąc ani jednej. W 12. minucie wynik otworzył Bartosz Śpiączka. W 36. minucie zrobiło się 2:0, gdyż piłkę we własnej siatce umieścił Jan Hlavica. W 48. minucie rezultat zamknął Krzysztof Machowski.
Zważywszy na dyspozycję obu drużyn, rozstrzygnięcie ich rywalizacji nie może dziwić.
GKS Tychy jest wiceliderem tabeli Fortuna 1 Ligi.
Podbeskidzie Bielsko-Biała to natomiast przedostatnia drużyna w stawce. Nie wygrało żadnego z minionych siedmiu meczów ligowych.
Lechia Gdańsk rozstaje się z ważnymi graczami. Urfer zagroził PZPN-owi
"W odpowiednim czasie Polski Związek Piłki Nożnej zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za nieodwracalną szkodę poniesioną przez Lechię Gdańsk w wyniku zastosowania bezprawnej pięciopunktowej sankcji" – czytamy na stronie klubu po rozstaniu się z Dawidem Kurminowskim. Biało-zieloni pożegnali także kilku innych ważnych piłkarzy.