Przejdź do treści
TIRANA 10.09.2023
MECZ 6. KOLEJKA ELIMINACJE DO MISTRZOSTW EUROPY 2024 GRUPA E: ALBANIA - POLSKA --- QUALIFICATION FOR UEFA EURO 2024 MATCH GROUP E: ALBANIA - POLAND
FERNANDO SANTOS  JOAO COSTA
FOT. PIOTR KUCZA/400mm.pl

Ligi w Europie Świat

Fernando Santos ma nową pracę

Fernando Santos wraca do pracy w roli selekcjonera! Portugalczyk został trenerem reprezentacji Azerbejdżanu.

Fot. Piotr Kucza/400mm.pl

Santos po odejściu z reprezentacji Polski nie był długo bezrobotny. W styczniu został zatrudniony w Besiktasie Stambuł, ale przygoda w lidze tureckiej trwała zaledwie trzy miesiące. W 16 meczach osiągnął średnią punktów na mecz na poziomie 1,56.

Teraz Portugalczyk wraca do pracy w roli selekcjonera. Santos wcześniej pracował jako trener drużyn narodowych: Grecji, Portugalii oraz Polski, a teraz do tej listy dopisze Azerbejdżan.

Były selekcjoner biało-czerwonych ma za zadanie, aby awansować na turniej finałowy mistrzostw Europy w 2028 roku. Do tej pory Azerom nigdy się to nie udało. W ramach przygotowań przed eliminacjami Euro 2028 Santos będzie prowadził drużynę w Lidze Narodów oraz kwalifikacjach mistrzostw świata.

Azerbejdżan ostatnie eliminacje mistrzostw Europy zakończył na czwartym miejscu grupy F. W Lidze Narodów Azerowie grali w Dywizji C, gdzie zajęli drugą lokatę.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024