Przejdź do treści
WARSZAWA 10.06.2024
MIEDZYNARODOWY MECZ TOWARZYSKI: POLSKA - TURCJA --- INTERNATIONAL FRIENDLY FOOTBALL MATCH IN WARSAW: POLAND - TURKIYE
WOJCIECH SZCZESNY 
FOT. ANNA KLEPACZKO/400mm.pl

Polska Reprezentacja Polski

Fachowy portal ocenił szanse Polaków

Portal Goal.com przedstawił ranking faworytów do zdobycia mistrzostwa Europy w tym roku. Reprezentacja Polski została sklasyfikowana bardzo nisko w tym zestawieniu.

Paweł Gołaszewski

Reprezentacja Polski została sklasyfikowana przez Goal.com na 22. miejscu. Niżej od biało-czerwonych są jedynie drużyny Albanii oraz Gruzji.

„Robert Lewandowski i spółka mieli sporo szczęścia, że w ogóle dotarli do Niemiec. Mimo że zostali wylosowani w dość łatwej grupie eliminacyjnej, zajęli trzecie miejsce. (…) Doświadczony bramkarz Juventusu Wojciech Szczęsny był bohaterem rzutów karnych z Walią i łatwo sobie wyobrazić, że na Euro będzie bardzo zajęty. (…) Trudno sobie wyobrazić wyjście Polski z grupy składającej się z Holandii, Francji i Austrii – prawdopodobnie najtrudniejszej w całym turnieju” – czytamy w uzasadnieniu.

MICHAŁ PROBIERZ JESZCZE NIE PRZEGRAŁ MECZU W ROLI SELEKCJONERA BIAŁO-CZERWONYCH
FOT. PIOTR KUCZA/400mm.pl

Listę faworytów wg Goal.com otwiera Francja. Trójkolorowi zostali sklasyfikowani przed Portugalią, Belgią, Anglią oraz Niemcami. Z naszej grupy bardzo wysoko są też pozostali nasi rywale. Holandia zajęła siódme miejsce, a Austria ósme.

Mistrzostwa Europy rozpoczynają się w piątek. Polacy pierwszy mecz rozegrają w niedzielę o 15.00 przeciwko Holandii.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024