Przejdź do treści
FRANKFURT NAD MENEM 23.06.2024
MECZ III RUNDA GRUPA A MISTRZOSTW EUROPY 2024: SZWAJCARIA - NIEMCY --- THIRD ROUND GROUP A UEFA EURO 2024 MATCH: SWITZERLAND - GERMANY
DAN NDOYE  BRAMKA GOL RADOSC
FOT. PIOTR KUCZA/400mm.pl

Euro 2024

EURO 2024: Niespodzianka była blisko! Szwajcarzy długo prowadzili, ale Niemcy wyrwali remis!

Takiego rozstrzygnięcia raczej mało kto się spodziewał. Reprezentacja Niemiec była bardzo mocnym kandydatem do zwycięstwa w ostatniej serii meczów Grupie A, ale Szwajcarzy nie dali się ograć gospodarzowi mistrzostw.

Maciej Łanczkowski

FOT. Piotr Kucza / 400mm

Niemcy nie będą mieli kompletu zwycięstw w fazie grupowej Euro 2024. W ostatniej chwili udało im się jednak zdobyć gola na wagę remisu.

Od początku to Niemcy wyglądali znacznie lepiej na tle swojego przeciwnika. W 17. minucie spotkania Robert Andrich trafił nawet do siatki z dalszej odległości, ale chwilę wcześniej faulował Musiala i trafienie nie zostało uznane.

W 28. minucie Dan Ndoye wykorzystał dogranie Remo Freulera i z bliskiej odległości trafił do siaki. Sędziowie sprawdzali jeszcze gola na VAR, ale wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

Przez cały mecz to Niemcy byli bardziej aktywni, ale mieli duży problem z wykorzystaniem swoich szans i przebicia się przez szwajcarski mur w defensywie. Zawodnicy pod wodzą Murata Yakina szukali swoich szans w szybkich kontratakach i udawało im się poważnie zagrozić Niemcom.

W 84. minucie Ruben Vargas pokonał Manuela Neuera, ale wychodząc do prostopadłej piłki złamał linię spalonego i gol nie został uznany.

Coraz mocniej pachniało remisem we Frankfurcie, jednak Niemcom udało się wyrównać wynik dopiero w doliczonym czasie spotkania. Toni Kroos perfekcyjnie dośrodkował i skutecznym uderzeniem głową Niclas Füllkrug skierował piłkę do siatki!

Reprezentacja Niemiec z siedmioma punktami na koncie zalicza awans z pierwszego miejsca Grupy A. Szwajcaria ma cztery oczka i również melduje się w fazie pucharowej.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 28/2024

Nr 28/2024