Przejdź do treści
June 21, 2024, Dusseldorf: Dusseldorf, Germany, 21st June 2024. Ukraine stating eleven back row: Illia Zabarnyi, Mykola Shaparenko, Mykola Matviyenko, Anatoliy Trubin, Andriy Yarmolenko, Volodymyr Brazhko, Artem Dovbyk, front row: Oleksandr Tymchyk, Oleksandr Zinchenko, Georgiy Sudakov, and Mykhailo Mudryk of Ukraine during the UEFA European Championships match at Dusseldorf Arena, Dusseldorf. (Credit Image: � David Klein/CSM via ZUMA Press Wire) 
UEFA EURO NIEMCY 2024
ME MISTRZOSTWA EUROPY W PILCE NOZNEJ PILKA NOZNA
SLOWACJA v UKRAINA
FOT. ZUMA/newspix.pl / 400mm.pl

POLAND ONLY !!!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Euro 2024

EURO 2024: Comeback Ukrainy! Przegrywała, ale ostatecznie pokonała Słowaków w Grupie E

W pierwszym, piątkowym meczu na Euro 2024 reprezentacja Słowacji zremisowała z Ukrainą, która po raz kolejny nie pokazała nic szczególnego. Nasi południowi sąsiedzi są blisko awansu do następnego etapu turnieju.

Maciej Łanczkowski

FOT. DEFODI / 400MM

Reprezentacja Ukrainy dała popis swoich możliwości. Zawodnicy Sergija Rebrowa po bardzo słabej pierwszej połowie przegrywali ze Słowakami, ale w drugiej połowie odwrócili losy tego meczu i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Słowacja była zdecydowanie stroną dominującą tego spotkania w pierwszej połowie i już po raz kolejny dobrą formą błyszczał Lukas Haraslin. Były zawodnik Lechii Gdańsk asystował w 17. minucie meczu przy trafieniu Ivana Shranza, dzięki czemu Słowacy objęli prowadzenie i schodzili do szatni na przerwę z korzystnym rezultatem.

Ukraina w pierwszej połowie grała bardzo podobnie jak we wcześniejszym meczu przeciwko Rumunii i była jednym, wielkim zawodem. W drugiej połowie jednak piłkarze Rebrowa wrzucili wyższy bieg i zaczęli grać znacznie lepiej, co przełożyło się na bramki. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Mykola Shaparenko, natomiast w 80. minucie bramkę na wagę trzech punktów zdobył Roman Yaremchuk.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024