Przejdź do treści
COLOGNE, GERMANY - JUNE 22: Romelu Lukaku (10) of Belgium gestures during UEFA EURO 2024 Group E football match between Belgium and Romania at Cologne Stadium in Cologne, Germany on June 22, 2024. Mahmut Serdar Alakus / Anadolu/ABACAPRESS.COM 
UEFA EURO NIEMCY 2024
ME MISTRZOSTWA EUROPY W PILCE NOZNEJ PILKA NOZNA
BELGIA v RUMUNIA
FOT. ABACA/newspix.pl / 400mm.pl

POLAND ONLY !!!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Euro 2024

EURO 2024: Belgia z Ukrainą na remis! Czerwone Diabły nie wygrały swojej grupy!

Reprezentacja Belgii nie pokazała nic szczególnego w meczu przeciwko Ukrainie. Nasi wschodni sąsiedzi mieli kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia bramki, ale żadnej nie udało im się wykorzystać i żegnają się z Euro 2024.

Maciej Łanczkowski

FOT. DEFODI, 400mm

Remis w najciekawiej zapowiadającym się mecz ostatniej serii gier w fazie grupowej Euro 2024! Bramek w meczu Belgii z Ukrainą się nie doczekaliśmy, emocje również stały na niskim poziomie.

W pierwszej połowie obie drużyny były w stanie wykreować bardzo ciekawe okazje strzeleckie. Swoje próby miał Romelu Lukaku, jednak rosły napastnik Belgii nie potrafił zrobić przewagi pod bramką przeciwników. Groźniejsze akcje mieli Ukraińcy, ale po ich stronie zdecydowanie brakowało wykończenia.

Brak skutecznego wykończenia był również widoczny u Belgów. W drugiej połowie meczu „Czerwone Diabły” potrafiły stworzyć bardzo dobre akcje, ale w każdej z nich zabrakło tego ostatecznego elementu w postaci strzału na bramkę.

W 83. minucie bramkarz reprezentacji Belgii wybił piłkę niemal z linii bramkowej. Rusłan Malinowski dokręcał z rzutu rożnego i niewiele brakowało, by udało mu się wbić piłkę do siatki bramki rywala.

Remis nie zadowala żadnej ze stron. Szczególnie Ukraina, dla której taki wynik w zestawieniu z rezultatem drugiego meczu w grupie oznacza pożegnanie się z Euro 2024 na ostatnim miejscu. Belgowie ostatecznie zajmują 2. miejsce w grupie, przegrywając sensacyjnie z Rumunią.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 28/2024

Nr 28/2024