Przejdź do treści
Stones, Anglia
FOT. JACEK STANISLAWEK / 400mm.pl

Euro 2024

EURO 2024: Anglia znów zawiodła. Sytuacja w grupie C pozostaje otwarta

Mecz Danii z Anglią zakończył się remisem. Przed ostatnią kolejką fazy zasadniczej Euro 2024 w grupie C nic nie jest jeszcze przesądzone.

Maciej Sarosiek

FOT. JACEK STANISLAWEK / 400mm.pl

Tabelę otwiera Anglia, mająca w dorobku cztery punkty. Druga Słowenia zgromadziła dwa oczka. Trzecia Dania też dwa. Czwarta Serbia – jeden.

Mimo że Synowie Albionu są liderem, zawodzą. Nie spełnili oczekiwań w żadnym z dotychczasowych występów na trwającym turnieju. Z Serbią przynajmniej wygrali. Z Danią tylko zremisowali.

Znów zaczęli dobrze. Znów objęli prowadzenie jako pierwsi, gdy w 18. minucie Harry Kane wykorzystał dogranie Kyle’a Walkera. Potem znów oddali jednak inicjatywę rywalowi. Cofnęli się. Stracili animusz. Duńczycy nie omieszkali tego wykorzystać. W 34. minucie Morten Hjulmand oddał silne, precyzyjne uderzenie z dystansu (28 metrów!), po którym piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Akcję zapoczątkowało niecelne podanie Kane’a.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Dania naciskała, Anglia głównie się broniła, nie potrafiąc zbudować akcji ofensywnej. Ani jedna, ani druga nie zdobyła bramki.

Przed Danią mecz z Serbią. Anglia zmierzy się ze Słowenią. Te spotkania rozstrzygną, jak na koniec fazy zasadniczej będzie wyglądać tabela grupy C.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 28/2024

Nr 28/2024