Eliminacje Ligi Europy: Legia Warszawa poznała potencjalnego rywala. Ostatni raz grała z nim 51 lat temu
Legia Warszawa poznała kolejnego potencjalnego rywala w drodze do fazy ligowej europejskich pucharów. Jeśli Wojskowi wyeliminują Aktobe zmierzą się z przeciwnikiem zza naszej południowej granicy.
W pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy Legia Warszawa zagra z Aktobe. Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 lipca przy Łazienkowskiej, a rewanż tydzień później w Kazachstanie. Wojskowi są zdecydowanym faworytem tego dwumeczu.
Jeśli Legia przejdzie tego rywala zagra z Banikiem Ostrawa. Czeski zespół zaczyna rywalizację w eliminacjach Ligi Europy od drugiej rundy.
Pierwsze spotkanie odbędzie się 24 lipca w Ostrawie. Rewanż zostanie rozegrany tydzień później w Warszawie lub Aktobe.
Jeśli Legia zagra z Banikiem, będzie to pierwsze starcie Wojskowych z tym rywalem od 51 lat. Ostatni raz warszawianie grali z ekipą z Ostrawy w 1974 roku w Pucharze Intertoto. Wówczas dwukrotnie padł remis 1:1.
W następnej edycji Ligi Europy udział weźmie drużyna z drugiej ligi portugalskiej. Podobne sytuacje zdarzają się bardzo rzadko, zwłaszcza współcześnie.
Emery po raz piąty, Cash po raz pierwszy! Cud w Stambule się nie zdarzył
Unai Emery prawdziwie jest specjalistą od wygrywania finałów Ligi Europy. Zrobił to już po raz piąty, a prowadzona przez niego Aston Villa, na oczach księcia Williama, po 44 latach znów wniosła europejski puchar. Dołożył do tego cegiełkę i Matty Cash, choć gwiazdą finału reprezentant Polski nie był.