Przejdź do treści
2024.07.03. AUSTRIA - AIGEN SCHLAGL, Sparing , SK Slavia Praha - Slask Wroclaw., nz JACEK MAGIERA trener Slask, fot. KRYSTYNA PACZKOWSKA/ newspix.pl / 400mm.pl

Polska Ekstraklasa

Duży problem w zespole Jacka Magiery. Dziura w ofensywie już na start sezonu

Już za nieco ponad tydzień rusza sezon PKO Bank Polski Ekstraklasa. Śląsk Wrocław przystąpi do zmagań jako wicemistrz Polki. Drużyna pod wodzą Jacka Magiery już od samego startu będzie miała duży problem. W tym momencie zdrowy jest tylko jeden napastnik.

Maciej Łanczkowski

FOT. KRYSTYNA PACZKOWSKA / 400mm

Znalezienie remedium na brak Erika Exposito było głównym zadaniem Śląska Wrocław na letnie okienko transferowe. Hiszpański piłkarz wraz z końcem minionego sezonu podjął decyzję o opuszczeniu po kilku latach wrocławskiego klubu i król strzelców ligi wyjechał z Polski. Niedawno został przedstawiony jako nowy piłkarz jednego z klubów katarskich. Śląsk do ostatniej chwili starał się zatrzymać swoją gwiazdę oferując jej bardzo duży kontrakt, jednak Exposito zdecydował się na wyjazd na Bliski Wschód.

Śląsk musiał więc łatać dziurę po swoim kapitanie i poczynił dwa ruchy na rynku mające na celu wzmocnienie linii ofensywnej. Do klubu przeszedł Junior Eyamba oraz Sebastian Musiolik. Zanim sezon jeszcze w ogóle się zaczął, Śląsk przed jego inauguracją już ma duże problemy w ataku.

Jacek Magiera w audycji „Wokół Śląska” w Radiu Wrocław potwierdził, że Junior Eyamba doznał kontuzji, która wykluczy go na prawie dwa miesiące. Trener sam przyznał, że piłkarz „nie wytrzymał trudów przygotowań na obozie” i odnowiły mu się dawne problemy.

Z kadrą pożegna się też Patryk Klimala, który od kilku miesięcy jest piłkarzem Śląska, ale kompletnie zawiódł. Napastnik miał stać się jedna z gwiazd Ekstraklasy, a okazał się dużym niewypałem wrocławskiego klubu. Jacek Magiera przyznał, że skreślenie Klimali jest jego osobistą decyzją podjętą w trakcie okresu przygotowań.

W tym momencie jedynym, zdrowym piłkarzem mogącym zagrać na pozycji środkowego napastnika jest Sebastian Musiolik. Problem w tym, że 28-latek nie jest gwarancją goli, a jego rola w klubie miała polegać tylko na rotacji. Mierzący aż 193 cm zawodnik jak dotąd strzelił raptem 13 bramek w 123 meczach w PKO BP Ekstraklasa.

Magiera w Radiu Wrocław przyznał również, że trwają narady z dyrektorem sportowym o tym, czy Śląsk powinien sprowadzić jeszcze jednego piłkarza na pozycję „dziewiątki”.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024