Przejdź do treści
WARSZAWA 10.06.2024
MIEDZYNARODOWY MECZ TOWARZYSKI: POLSKA - TURCJA — INTERNATIONAL FRIENDLY FOOTBALL MATCH IN WARSAW: POLAND - TURKIYE
N/Z JAN BEDNAREK ROBERT LEWANDOWSKI 
FOT. PAWEL WOJCIK/400mm.pl

Polska Reprezentacja Polski

Dobre informacje o Robercie Lewandowskim. Powrót coraz bliżej?

Kilka dni temu potwierdzono kontuję napastnika reprezentacji Polski, która wyeliminuje go z meczu z Holandią. Na szczęście z Hanoweru napływają bardzo optymistyczne wieści w sprawie Roberta Lewandowskiego.

Maciej Łanczkowski

FOT. Paweł Wójcik / 400mm.pl

Mecz przeciwko reprezentacji Ukrainy nie był szczęśliwy dla Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski rozpoczął sparing od pierwszej minuty i jeszcze w pierwszej połowie poczuł ukłucie w mięśniu dwugłowym uda. Polak poprosił o prewencyjną zmianę i w jego miejscu na boisku pojawił się Kacper Urbański.

Badania miały być tylko formalnością. Nikt w sztabie medycznym nawet nie przypuszczał, że Robertowi stało się coś złego. Niestety, diagnoza okazała się poważniejsza niż oczekiwano – naderwanie mięśnia dwugłowego, które wykluczy go z gry na około 10 dni. To kategorycznie wyklucza udział „Lewego” w meczu przeciwko Holendrom, ale i postawiło znak zapytania nad występem RL9 w trakcie niemieckiego turnieju.

Robert Lewandowski opuścił boisko w pierwszej połowie
Robert Lewandowski opuścił boisko w pierwszej połowie FOT. PIOTR KUCZA/400mm.pl

Michał Probierz na piątkowej konferencji prasowej przekazał jednak bardzo optymistyczne informacje. Rekonwalescencja Lewandowskiego przebiega bardzo udanie i z dnia na dzień rosną szanse, że napastnik Barcelony zagra już w drugim meczu Euro 2024, w którym naszym przeciwnikiem będą Austriacy.

Selekcjoner raz jeszcze zaznaczył i rozwiał wszelkie wątpliwości, że Lewandowskiego zabraknie w meczu z Holandią. Jego miejsce najpewniej zajmie Adam Buksa lub Krzysztof Piątek.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024