Przejdź do treści
Doha 21.11.2022
MISTRZOSTWA SWIATA 2022 MECZ : SENEGAL - HOLANDIA --- FIFA WORLD CUP QATAR 2022 MATCH : SENEGAL - NETHERLANDS 
NZ   Matthijs de Ligt
FOT. Grzegorz Wajda / 400mm.pl

Euro 2024

De Ligt spokojny przed ME. „To może być nasz atut”

Los nie oszczędza reprezentacji Holandii przed startem EURO 2024. Z powodu urazów w Niemczech nie zagrają Teun Koopmeiners, Frenkie De Jong oraz Brian Brobbey. Mimo to, obrońca Matthijs de Ligt jest przekonany, że Pomarańczowych stać na dobry wynik.

Maciej Kanczak

FOT. Grzegorz Wajda/400MM.PL

Podopieczni Ronalda Koemana w przededniu startu XVII finałów ME są w znakomitej dyspozycji. W ostatnich meczach sparingowych przed niemieckim turniejem po 4:0 pokonywali Kanadę i Islandię. Stąd też bierze się optymizm obrońcy Bayernu Monachium.

– Mamy wielu graczy z czołowych europejskich klubów. To bardzo ważne w przypadku takiego turnieju, bo oznacza to równocześnie, że mamy dużo doświadczenia i obycia w meczach o wysoką stawkę. Wiemy jak się zachowywać, co robić, jak przygotować się do gry co 3-4 dni. A jeśli dodamy do tego wysoką jakość piłkarską, który posiadamy, oznacza to, że może zajść naprawdę daleko – stwierdził 24-letni defensor.

Zdaniem de Ligta Holandii może pomóc fakt, że nie posiada w składzie jednego, wybijającego się poziomem ponad resztę piłkarza. – To może być naszym atutem. Oznacza to, że wszyscy traktowani są tak samo, każdy zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności i tego, że ciągniemy ten wózek w jedną stronę – dodał.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024