Przejdź do treści
FRANKFURT NAD MENEM 20.06.2024
MECZ II RUNDA GRUPA C MISTRZOSTW EUROPY 2024: DANIA - ANGLIA --- SECOND ROUND GROUP C UEFA EURO 2024 MATCH DENMARK - ENGLAND AT DEUTSCHE BANK PARK STADIUM ON JUNE 20, 2024 IN FRANKFURT AM MAIN
NZ HARRY KANE
FOT. JACEK STANISLAWEK / 400mm.pl

Euro 2024

Czy faza pucharowa obudzi reprezentację Anglii?

Trzech ćwierćfinalistów Euro 2024 już znamy, czwartym zostanie lepszy z pary Anglia – Słowacja. Faworyt rywalizacji jest oczywisty, mimo że na razie zawodzi.

Maciej Sarosiek

FOT. JACEK STANISLAWEK / 400mm.pl

Jacy byli Synowie Albionu w fazie grupowej, wszyscy wiemy. Nużący, irytujący, jałowi, pragmatyczni, zachowawczy. Nie tacy, jakich oczekiwano, stawiając ich w roli jednego z faworytów turnieju. Zamiast roznieść w pył przeciwników o znacznie mniejszym potencjale, wygrali tylko jeden mecz, dwa remisując. Strzelili zaledwie dwa gole.

Swoje jednak zrobili, to znaczy zajęli pierwsze miejsce w tabeli, co pozwoliło im trafić do części drabinki, w której nie ma innych potentatów. Na pewno nie jest nim Słowacja, trzecia siła grupy składającej się także z Rumunii, Belgii oraz Ukrainy.

Islandia w 2016 roku też nie była potęgą, a jednak Anglię w 1/8 finału wyeliminowała. To jedno z największych upokorzeń w historii reprezentacji ojczyzny futbolu. Ewentualna porażka ze Słowacją byłaby z nim porównywalna.

Aby przegrać, podopieczni mocno krytykowanego Garetha Southgate’a musieliby stracić gola. A akurat w grze obronnej błyszczą. Jedynie Dania przechytrzyła ich defensywę i to tylko raz, precyzyjnym uderzeniem z dużego dystansu. Poza tym zachowali dwa czyste konta.

1

gola straciła reprezentacja Anglii w trakcie Euro 2024.

Zwycięstwo 1:0, oznaczające awans do ćwierćfinału Euro 2024, nie poprawi nastrojów w narodzie. Naród oczekuje triumfu przekonującego, po grze efektownej i efektywnej, na miarę ogromnych możliwości drzemiących w zespole. Chciałby powtórki z poprzednich mistrzostw Starego Kontynentu, w których Synowie Albionu też nie zachwycili w fazie grupowej (dwa zwycięstwa i remis, dwa gole strzelone, zero straconych), ale w fazie pucharowej się obudzili, ogrywając Niemcy 2:0, Ukrainę 4:0 i Danię 2:1.

Czy obecną wersję drużyny na to stać okaże się wieczorem. Początek meczu Anglia – Słowacja o godzinie 18:00.

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
Robert
Robert
30 czerwca, 2024 15:00

Anglia do domu!

Bartek
Bartek
30 czerwca, 2024 17:48

trzech już znacie? ciekawe

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024