Przejdź do treści
Germany Soccer Euro 2024 Preparations 8705486 13.06.2024 A view shows a banner with the logo of the UEFA EURO, EM, Europameisterschaft,Fussball 2024 tournament in Marienplatz square in Munich, Germany. The tournament will kick off on June 14, with the final on July 14 in the capital, Berlin. / Sputnik Munich Germany Copyright: xAlexeyxFilippovx,Image: 881365478, License: Rights-managed, Restrictions: PUBLICATIONxINxGERxSUIxAUTxESTxLTUxLATxNORxSWExDENxNEDxPOLxUKxONLY, Model Release: no, Credit line: Alexey Filippov / imago sport / Forum

Euro 2024

Czwarty dzień Euro

Od meczu Rumunii z Ukrainą rozpocznie się czwarty dzień mistrzostw Europy w Niemczech. Dla Polaków najciekawsze będzie wieczorne starcie Austrii z Francją.

Kamil Sulej

fot. Forum

Zanim dojdzie do drugiego meczu w polskiej grupie poznamy bliżej reprezentacje Rumunii, Ukrainy, Belgii oraz Słowacji.

Faworytem zmagań w grupie E jest Belgia. Podopieczni Domenica Tedesco rozpoczną Euro od meczu ze Słowacją. Morale w drużynie musi być wysokie skoro po raz ostatni Czerwone Diabły przegrały w 2022 roku. W obecnym roku sprawdzianem możliwości Belgów był zremisowany 2:2 mecz towarzyski z Anglikami. Spotkanie mistrzowskie niesie ze sobą inny ciężar gatunkowy. Słowacy nie będą faworytem, ale mogą sprawić problemy Belgom.

Zanim rozpocznie się mecz Belgów dojdzie do meczu Rumunii z Ukrainą. Tricolorii świetnie spisywali się w eliminacjach, ale w tym roku nie zachwycają formą. Rumuni w 2024 roku jeszcze nie zanotowali zwycięstwa. Ukraina ma więcej indywidualności, a co najważniejsze większe doświadczenie w wielkich imprezach. W próbie generalnej drużyna Serhija Rebrowa wygrała 4:0 z Mołdawią, jednak Rumunia będzie stanowiła trudniejszy orzech do zgryzienia.

Zwieńczeniem czwartego dniaEuro będzie mecz grupowych rywali Polaków – Austriaków z Francuzami. Wskazanie faworyta nie jest trudne w tym przypadku, choć przez wielu Das Team jest wskazywany jako potencjalny czarny koń turnieju. Kylian Mbappe i spółka dysponują jednak jakością dla większości przeciwników niemożliwą do wyrównania. Pytanie jednak, czy Les Bleus pójdą w ślady Niemców i od razu pokażą swoją moc, czy może zagrają tak nieprzekonująco jak inni faworyci – Anglicy?

Rozkład jazdy (17 czerwca 2024 r.)

15:00 Rumunia – Ukraina (grupa E)

18:00 Belgia – Słowacja (grupa E)

21:00 Austria – Francja (grupa D)

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024