Przejdź do treści
DUSSELDORF 17.06.2024
MECZ I RUNDA GRUPA D MISTRZOSTW EUROPY 2024: AUSTRIA - FRANCJA --- FIRST ROUND GROUP D UEFA EURO 2024 MATCH: AUSTRIA - FRANCE
KYLIAN MBAPPE  KONTUZJA
FOT. PIOTR KUCZA/400mm.pl

Euro 2024

AKTUALIZACJA. Nowe informacje ws. Mbappe! Francuzi na dłużej stracą swoją gwiazdę?!

Kylian Mbappe opuścił boisko we wczorajszym meczu Francuzów z Austriakami. Kapitan Trójkolorowych zszedł z murawy, trzymając się za nos. Francuskie media podają kolejne informacje o stanie zdrowia swojej gwiazdy.

Paweł Gołaszewski

Fot. Piotr Kucza/400mm.pl

AKTUALIZACJA [16:15]

Według „Le Figaro” przerwa Kyliana Mbappe będzie nieco dłuższa niż początkowo zakładano. Zawodnik Realu Madryt ma pauzować przynajmniej 10 dni, a to oznacza, że nie zagra zarówno w meczu przeciwko Holandii jak i reprezentacji Polski.

Mbappe ma być gotowy na fazę pucharową. Piłkarz ma przejść zabieg nastawienia złamanego nosa. Na boisku zobaczymy go także w specjalnej masce ochronnej.


Piłkarz Realu Madryt przypadkowo zderzył się z jednym z Austriaków, uderzając swoim nosem o bark rywala. Polała się krew, a po chwili zszedł z boiska i został przewieziony do szpitala.

Pierwotnie wydawało się, że Mbappe będzie musiał przejść operację. Tak się jednak nie stanie, ponieważ wyniki badań okazały się pozytywne dla piłkarza.

Nos gwiazdora można nastawić manualnie, ale zawodnik będzie potrzebował chwili, aby wszystko się ustabilizowało. Najbardziej optymistyczne scenariusze zakładają powrót do gry już w piątek na spotkanie z Holandią. Jeśli sztab reprezentacji Francji będzie chciał go oszczędzić, wówczas piłkarz powinien wrócić do gry na wtorkowe starcie z Polakami.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 28/2024

Nr 28/2024