Przejdź do treści
WARSZAWA 22.01.2023
SESJA ZDJECIOWA BARTOSZA GRZELAKA - POLSKO-SZWEDZKIEGO TRENERA PILKARSKIEGO --- PHOTO SESSION OF BARTOSZ GRZELAK - POLISH-SWEDISH FOOTBALL COACH
BARTOSZ GRZELAK
FOT. JACEK PRONDZYNSKI/400mm.pl

Ligi w Europie Inne ligi

Ciekawy transfer polskiego trenera [INFO PN]

Jak udało nam się ustalić, Bartosz Grzelak zmieni pracodawcę. Polski trener zostanie wykupiony z Fehervaru przez inny węgierski klub.

Paweł Gołaszewski

Fot. Jacek Prondzyński/400mm.pl

45-letni szkoleniowiec trafił na Węgry w marcu poprzedniego roku. W sezonie 2022-23 utrzymał klub w tamtejszej ekstraklasie, zajmując dziesiąte miejsce. Minione rozgrywki Fehervar zakończył na czwartym miejscu i zagra w eliminacjach Ligi Konferencji.

Rozwój drużyny został doceniony na Węgrzech. Grzelak od nowego sezonu będzie pracował w Ujpeście Budapeszt, który ma poważne plany odbudowy.

44

mecze w roli trenera Fehervaru zaliczył Bartosz Grzelak

Kontrakt polskiego trenera z Fehervarem obowiązuje do końca czerwca przyszłego roku, dlatego Ujpest musiał wykupić szkoleniowca. Wszystkie formalności zostały dopięte. Grzelak podpisze ze stołecznym klubem trzyletni kontrakt, w ramach którego będzie zarabiał niespełna pół miliona euro rocznie.

Razem z Grzelakiem do Budapesztu przeprowadza się kilku członków sztabu. Ujpest ma ambicje, aby wrócić do realnej walki o tytuł mistrzowski, którego nie zdobył od 1998 roku. Do klubu wchodzi MOL, który zamierza zainwestować duże pieniądze w zespół i oprócz nowego trenera, chce pozyskać też kilku nowych piłkarzy, którzy z miejsca podniosą jakość zespołu.

Ostatni raz Ujpest zdobył mistrzostwo Węgier 26 lat temu. Klub z Budapesztu może pochwalić się 20 tytułami mistrzowskimi, co jest trzecim najlepszym wynikiem w kraju. Przed nim są Ferencvaros – 35 złotych medali – oraz MTKS – 23 triumfy w rozgrywkach krajowych.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024