Przejdź do treści
Muenchen, Deutschland, 20.05.2023: Matthijs de Ligt (FC Bayern Muenchen) gestikuliert waehrend des Spiels der 1. Bundesliga zwischen FC Bayern Muenchen und RB Leipzig in der Allianz Arena am 20. May 2023 in Muenchen. (Foto von Roland Krivec/DeFodi Images) DFB / DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO.

Munich, Germany, 20.05.2023: Matthijs de Ligt (FC Bayern Muenchen) gestures during the 1. Bundesliga match between FC Bayern Muenchen and RB Leipzig at Allianz Arena on May 20. 2023 in Munich. (Photo by Roland Krivec/DeFodi Images) 
LIGA NIEMIECKA PILKA NOZNA SEZON 2022/2023
FOT. DEFODI IMAGES/newspix.pl / 400mm.pl

POLAND ONLY !!!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie Bundesliga

Będzie głośny transfer?! Matthijs De Ligt zmieni klub tego lata!

Wygląda na to, że Matthijs De Ligt już niedługo będzie miał nowy klub. Holenderski obrońca niebawem ma opuścić Bayern Monachium i podpisać umowę z nowym klubem.

Maciej Łanczkowski

FOT. DEFODI, 400mm

Matthijs De Ligt już niedługo będzie miał nowy klub. W Bayernie podjęto już wcześniej decyzję o tym, aby sprzedaż holenderskiego obrońcę. De Ligt również był pozytywnie nastawiony na zmianę otoczenia. Wygląda na to, że jego nowym klubem zostanie Manchester United.

Solidną garść informacji rzucił znany dziennikarz Florian Plettenberg ze stacji Sky Sport. Co najważniejsze, piłkarz osiągnął werbalne porozumienie z Czerwonymi Diabłami odnośnie długoterminowego kontraktu. Ponadto trwają bardzo zaawansowane negocjacje obu klubów i tutaj nie ma jeszcze porozumienia, chociaż wszystko wskazuje na to, że to kwestia czasu.

Nie wiadomo, ile Anglicy będą musieli zapłacić za piłkarza. Jego obecna wartość jest szacowana na około 65 milionów euro, natomiast kontrakt ważny jest jeszcze przez trzy lata.

Co więcej, rozmowy w tej sprawie trwają już długo, jednak w trakcie Euro 2024 nie były kontynuowane. Teraz, gdy Oranje nie grają już na turnieju w Niemczech, negocjacje zostały wznowione i nabrały impetu.

Matthijs de Ligt miał być defensorem Bayernu na latach, ale jego przygoda z Bawarczykami trwała tylko dwa lata. W niemieckim klubie zagrał 75 meczów.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024