Atletico Madryt wciąż rozdaje karty w Primera Division. Zespół prowadzony przez Diego Simeone wygrał na wyjeździe z Valencią 1:0 i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli.
Do zakończenia rozgrywek zostały trzy spotkania, co sprawia, że Rojiblancos są coraz bliżej sprawienia sensacji.
W niedzielnym meczu goście zagrali bardzo mądrze w destrukcji i wykorzystali jedną sytuację w ofensywie. Na dobrą sprawę Atletico powinno wyżej wygrać to spotkanie, ale dwie stuprocentowe okazje zmarnował Diego Costa (na zdjęciu). Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem dwukrotnie przegrał pojedynek z Vicente Guaitą. Najlepszego strzelca Los Colchoneros wyręczył Raul Gacia, który wykorzystał dośrodkowanie Gabiego, uprzedzającgolkipera rywali.
W doliczonym czasie czerwoną kartkę za taktyczny faul obejrzał Juanfran, ale Valencia nie wykorzystała już gry w przewadze i spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Atletico.
Były piłkarz Barcelony opuszcza Hiszpanię! Zasili portugalskiego giganta
Clement Lenglet nie będzie dłużej graczem Atletico Madryt. Były zawodnik FC Barcelony wyjeżdża z Hiszpanii i uda się do Lizbony. Francuz podpisze trzyletni kontrakt z Benfiką.