Amerykanie chcą kolejny mundial! USA złoży niebawem ofertę!
Stany Zjednoczone na nowo polubiły się z futbolem. USA planuje złożyć ofertę organizacji mistrzostwa w 2038 roku.
Wiadomo, kto będzie gospodarze dwóch, następnych mundialu. W 2030 roku mecze odbędą się w Hiszpanii, Maroku i Portugalii (początek mundialu będzie jednak rozegrany w Ameryce Południowej ze względu na stulecie mistrzostw), a 2034 mistrzostwa odbędą się w Arabii Saudyjskiej, najpewniej porą jesienno-zimową. Niebawem ruszy proces wyboru gospodarza mistrzostw w 2038 roku.
Stany Zjednoczone są wyraźnie podekscytowane organizacją obecnie trwających mistrzostw, że już mają rozważać kolejne. Jak podają media, USA planuje złożyć ofertę organizacji mistrzostw w 2038 roku. Potwierdził to Andrew Giuliani, dyrektor wykonawczy zespołu zadaniowego Białego Domu ds. Mistrzostw Świata.
Co więcej, USA chce samodzielnie zorganizować mundial. Są także gotowi na kolejne poszerzenie stawki, tym razem do 64 zespołów.
Warto przypomnieć, że USA chcą także zorganizować Copa America w 2028 roku. Oprócz USA, wśród kandydatów są też Ekwador i komitywa w postaci Argentyny, Paragwaju i Urugwaju. (MŁ)
„Nie jestem pewien, czy jesteśmy faworytem”. Koeman szczerze przed meczem 1/16 finału
Reprezentacja Holandii wygrała grupę F tegorocznego mundialu. Na początek fazy pucharowej czeka ją niełatwe starcie z Marokiem, czego nie ukrywa jej selekcjoner.
JEST STRUKTURA