Wszystko jasne! Wiemy, kto poprowadzi Wisłę Kraków w przyszłym sezonie!
Wisła Kraków postanowiła zabawić się nieco ze swoimi fanami, ogłaszając trenera na nadchodzący sezon. Sprawdź, do czego posunęła się Biała Gwiazda!
Kibice Wisły Kraków doczekali się. Ich ukochana drużyna po czterech latach nieobecności wraca na najwyższy poziom rozgrywkowy, do Ekstraklasy. Jednym z najważniejszych, o ile nie najważniejszym architektem tego awansu był szkoleniowiec Białej Gwiazdy, Mariusz Jop.
Stąd też wielka musiała być konsternacja tych, którzy przeczytali dość jednoznaczny wpis Jarosława Królewskiego, prezesa klubu.
Po długich spotkaniach i rozmowach z trenerem Mariuszem Jopem podjęliśmy decyzję, że trener nie będzie dalej kontynuować swojej misji w @wislakrakowsa 🔵⚪️🔴 …
— Jarosław Królewski (@jarokrolewski) May 25, 2026
Sympatycy Wisły mogli jednak dość szybko odetchnąć z ulgą. W kolejnym wpisie, tym razem oficjalnego konta klubu, okazało się, że tak naprawdę ogłoszone zostaje… przedłużenie umowy z Jopem.
…W pierwszej lidze oczywiście, bo w @_Ekstraklasa_ już tak! 😎
Mariusz Jop będzie prowadził Wisłę Kraków w kolejnym sezonie. Szkoleniowiec, który przejął odpowiedzialność za drużynę i konsekwentnie realizował założony plan pracy, pozostanie na stanowisku trenera pierwszego… https://t.co/dPppmpY5nDpic.twitter.com/895VSfus9Y
Mariusz Jop pełni obowiązki pierwszego szkoleniowca Wisły Kraków od 24 września 2024 roku. W czasie tym poprowadził zespół w 68 spotkaniach. Może pochwalić się on także średnią 2 punktów zdobytych na mecz.
dobry wybor , zna druzyne jak nikt